پاسخ شدیدالحن احمدی نژاد به دانش جعفری

 

 

چه بسا با دوستی که ‪ ۲۵‬سال با آدم همکاری داشته است امروز که شما می‌خواهید اجرای عدالت کنید، یکباره او را نقطه مقابل خودت می‌بینی و مقابل در برابر عدالت... اشکالی ندارد، اگر کسانی نمی‌خواهند همراهی کنند، اگر آن جسارت و اقتدار و ایمان لازم برای مقابله با بی‌عدالتی‌ها را ندارند ، روی بی‌عدالتی را ماستمالی نکنند.

احمدی نژاد طی سخنانی نسبت به انتقادات دانش جعفری وزیر سابق اقتصاد واکنش نشان داد.

به گزارش فردا و به نقل از خبرگزاری ها، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی در جمع مردم همدان گفت: عزیزان من! می‌دانید که اجرای عدالت، سخت‌ترین ، مشکل‌ترین و پیچیده‌ترین مرحله است. در پیشبرد فرهنگ و اندیشه توحیدی کار به سرعت جلو می رود با دشمنان و جبهه آشکار مواجهیم اما در اجرای عدالت، با دوستان و همکاران . چه بسا با دوستی که ‪ ۲۵‬سال با آدم همکاری داشته است امروز که شما می‌خواهید اجرای عدالت کنید، یکباره او را نقطه مقابل خودت می‌بینی و مقابل در برابر عدالت .

بعضی‌ها هستند برای اینکه خودشان را از این مساله راحت کنند ، روی مساله را خط می‌کشند و پاک می‌کنند . می‌آیند می‌گویند آقا! تبعیضی نیست. مشکلی نیست ، بی‌عدالتی‌ای نیست . این هم یک نوع برخورد است .

رییس جمهوری گفت: اما بنده به شما می‌گویم ، عزیزان من! ساختن ایران علاوه بر تلاش، مجاهدت و کار پیگیر نیازمند پافشاری بر عدالت است. عدالت است که موجب شکوفایی استعدادها می‌شود . عدالت است که باعث رفع تبعیض‌ها می‌شود . عدالت است که فاصله‌ها را پر می‌کند. عدالت است که اجازه نمی‌دهد افرادی با یک زد و بند و ارتباط به اندازه صد سال یک انسان معمولی و محروم جیب هایشان را پر کنند.

احمدی نژاد اظهار داشت: اشکالی ندارد، اگر کسانی نمی‌خواهند همراهی کنند، اگر آن جسارت و اقتدار و ایمان لازم برای مقابله با بی‌عدالتی‌ها را ندارند ، روی بی‌عدالتی را ماستمالی نکنند . اجازه بدهند و بدانند ملت ایران و خادمان کوچک آنان در کنار هم ایستاده‌اند و تا رفع همه فاصله ها و تبعیض‌ها و برپایی عدالت از پا نخواهند نشست.

رییس جمهوری تصریح کرد: پافشاری بر عدالت ، رمز عزت یک ملت است . همانگونه که امروز در عرصه جهانی ، عزیزترین ملت‌ها ملت ایران است . در داخل هم همین طور است.

وی اضافه کرد: مطالبه عدالت باید مطالبه عمومی بشود . در همه دستگاهها ، در همه مناسبات ، در قوه قضاییه ، در مجلس شورای اسلامی و در دولت و دستگاه اجرایی ، عدالت و خدمت به مردم باید حرف اول را بزند نه اینکه وقتی از عدالت صحبت می‌شود بعضی‌ها بیایند رد گم کنند. یکسری فرمول‌های غربی و شرقی را بیاورند و به رخ ملت بکشند .
احمدی نژاد گفت: من متاسفم که اینجا اعلام کنم، شما می‌دانید سود بانکی اعلام شده ثابت از ریشه‌های بی‌عدالتی است. بنده به عنوان خادم مردم، بیایم بایستم و بخواهم سود ناعادلانه را که ریشه تبعیض و یکی از ریشه‌های تورم است ، آن را بیاورم پایین، بعضی‌ها بیایند به عنوان اینکه فلان کس کارشناس است، می‌گوید سود بانکی باید بالاتر هم برود.

وی افزود: بعد هم مقابله کنند و بایستند . من می‌خواهم به آنها بگویم اگر اهلش نیستید، لطفا کنار بنشینید . این مردم هستند و عدالت را اجرا خواهند کرد.

رییس جمهوری اضافه کرد: بعضی‌ها از اینکه خادم کوچک ملت یک نابسامانی ، یک ایراد ، یک ضعفی و تبعیضی را به مردم می‌گوید و آنها را در جریان کار قرار می‌دهد ناراحت می‌شوند .

احمدی نژاد تصریح کرد: مردم از مشکلاتی که وجود دارد مطلع هستند. باید بنده و امثال بنده مطلع باشیم و تلاش کنیم مشکلات را برطرف کنیم.
منبع (+)
/ 0 نظر / 3 بازدید