ارسال كارت منزلت بازنشستگان از فردا به در منازل

به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس، حسينعلي ضيائي، صبح امروز در مراسم روز تكريم از بازنشستگان كه در محل سالن همايشهاي صدا و سيما برگزار شد، گفت: ارائه كارت منزلت بازنشستگان كه در دولت به تصويب رسيده است از امروز اجرايي شد كه به صورت نمادين به 5 نفر از بازنشستگان ارائه شد.
وي در ادامه درباره خواص اين كارت افزود: كارت منزلت هم به عنوان كارت شناسايي بازنشستگان محسوب مي‌شود و هم در ازاي آن تسهيلاتي ارائه مي‌شود به طور مثال بازنشستگان مي‌توانند با ارائه اين كارت از خدمات خانه‌هاي فرهنگ، كتابخانه‌ها و ... استفاده كنند.
رئيس سازمان بازنشستگي كشوري درباره اقدامات اين سازمان براي بازنشستگان گفت: مي‌توان به افزايش پرداخت پاداش پايان خدمت به 30 روز، 3 برابر شدن كمك هزينه عائله مندي، عيدي و پاداش پايان سال، دو برابر شدن وام ضروري و وام تكميلي، دو برابر شدن بيمه تكميلي و بيمه عمر و حوادث كه در دولت و سازمان مديريت و برنامه ريزي مطرح است، اشاره كرد.
ضيائي اظهار داشت: لايحه مديريت خدمات كشوري در كميسيون مشترك مجلس تصويب شده است و اجراي آزمايشي آن در مجلس اين هفته راي‌گيري مي‌شود.
در اين مراسم بازنشستگان از رئيس سازمان بازنشستگي كشوري خواستار اين شدند تا دريافتي آنها مطابق نرخ تورم افزايش يابد.
در انتهاي مراسم نيز گروه اركستر استاد فخرالديني به اجراي موسيقي پرداختند.

/ 8 نظر / 3 بازدید
عليرضا

بابای من بازنشسته است با ۱۵۰ُ۰۰۰ تومان حقوق . خدا به داد اونايی که درآمد ديگه ای ندارن برسه .کارت منزلت چه دردی ازشون دوا می کنه . ولی بازم دستشون درد نکنه.

مسافر عشق

سلام هميشه برام جالب بوده به وبلاگت بيام و مطالبت را بخوانم .بازم ميام. شما هم اگر دوست داشتی بيايی و اگر برات امکان داشت نظرت را در مورد پست جديد بنويس چون با اين کارت به نوعی به کسانی که از يک کلاهبردار يا بقولی رمال بزرگ یاد شده لطمه ديدند همدردی ميکنی و به نوعی ديگر به کسانی که هنوز در دامش نيفتادند هشدار بدهی . ممنون

برای فردا

دوست عزيز عليرضا خان! سلام حق با شما است. واقعا سخته در زمان بازنشستگی و سالمندی اداره يک خانه و خانواده با ۱۵۰-۲۰۰ هزار تومان. زمانيکه قدرت دو يا چند جا کار کردنو نداريد- کم کم بزرگ فاميل شديد و نوه ها و دامادها و عروسها و ... ازتون انتظار دارند- زمانيکه بيماريها کم کم به سراغتون اومده و هزينه های درمان سرسام آوره-زماني که بچه ها بزرگ شده اند و انگار خرج و مخارجشون هم با خودشون بزرگ شده و .... اما به نظرم يک کارهايی حتی اگه ارزش مادی هم نداشته باشه ميتونه از جنبه معنويش مفيد باشه- به نظرم جامعه ما الان از نظر فرهنگی در يک مرحله گذار است- از مرحله فرهنگ سنتی احترام به بزرگتر در یک جامعه سنتی خارج شديم و هنوز به مرحله باور منزلت بازنشستگان نرسیدیم!

فريدون زاکانی

سلام. خوبی؟ شايد حق با تو باشد اما سکوت در برابر برخی اعمال محدوديت ها منجر به از دست رفتن حقوق بيشتری می شود.

برای فردا

سلام- ممنون با نظرتون کاملا موافقم اما در این مورد خاص منظورتون اينه که ارسال کارت منزلت اعمال محدوديته؟