مایکل فلپس: قهرمان صاحب 8 مدال طلا در شنای المپیک

مایکل فلپس، اسطوره شنای آمریکا و جهان در المپیک پکن اظهار کرد که پیش از آغاز بازی‌ها و در طول برگزاری آن، بیش از 40 آزمایش دوپینگ از وی به عمل آمده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فلپس که تاکنون 8 نشان طلای المپیک بیست و نهم را از آن خود کرده است، پس از کسب هشتمین نشان طلای خود در یک نشست خبری به خبرنگاران گفت: از بابت اینکه پیش از آغاز المپیک و در طول برگزاری آن 40 آزمایش دوپینگ از من به عمل آمد خوشحال هستم.

فلپس پس از افتخارهای به دست آمده خود در پکن گفت: نخستین چیزی که اکنون دوست دارم انجام دهم در آغوش گرفتن مادرم است. پس از کسب هشتمین مدال، مادرم ابتدا به من تبریک گفت، سپس شروع به گریه کردن کرد، من هم گریه کردم و خواهرم هم همین کار را کرد. ما در طی این مدت، زمان زیادی را کنار یکدیگر سپری نکردیم. به طور معمول تنها 30 ثانیه مادرم را طی تمام این مدت دیده‌ام. یکی دیگر از کارهایی که واقعاً مشتاق انجام آن هستم 5 دقیقه دراز کشیدن در تخت خودم و داشتن آرامش است.

فلپس که والدینش مدت‌ها پیش از یکدیگر جدا شده‌اند و در حال حاضر با مادرش زندگی می‌کند، در مورد حضور خود در مسابقات جهانی 2009 در رم گفت: مادرم به من گفت که بهتر است به همراه تیم به رم بروم، چرا که او به سفر کردن به این شهر علاقه بسیاری دارد. او فشار زیادی بر روی من وارد کرد.

رکورددار شنای جهان در پایان گفت: چه در داخل استخر و چه در خارج از آن خاطره های بسیاری دارم و خداوند را به خاطر اینکه همه چیز را برای تکامل من فراهم ساخته، شاکرم.

منبع (+)

/ 0 نظر / 2 بازدید