افتادم تو کار مواد!

دو هفته است که به شدت دنبال تهیه مواد اولیه برای تزم هستم. یک مدت دنبال استارتر و شیر خشک میگشتم برای تهیه ماست. اما فکرم بدجور در گیر ماندگاری ماست تولیدی بود و اینکه یک محصول خاص با قیمت بالا تولید میکنیم، کاش میشد ماندگاری اش رو بالا ببریم و حمل و نقل و نگهداری رو راحت تر کنیم و درگیر بار میکروبی تو کارمون نشیم. به تهیه پودر ماست فکر میکردم که یک جورهایی مثل ماست فوری باشه. این یک خوبی دیگه ام که داره اینه که محصولمون از بقالی میاد تو سطح داروخونه! گشتم یک پتنت خیلی خوب پیدا کردم برای تهیه ماست فوری که اجزا رو مخلوط میکرد و باید بعد از بازساختن محصول 5-10 دقیقه میموند تا بافت بگیره. استاد راهنمام گفتند که این کار رو نکن چون داری مهمترین مزیت ماست نسبت به شیر رو که نداشتن لاکتوزه ازش میگیری و ما در جامعه ای زندگی میکنیم که خیلی ها به خصوص خانمها عدم تحمل لاکتوز دارند. میخوای ماست تولید کن بعد خشکش کن. در این مورد هم مقاله داشتم. گفتند اگه یک ماه صبر کنی من یک دانشجوی ارشد میگیرم برات تو پایان نامه اش اینو تولید کنه.

دنبال پودر عسل و موز میگشتم. با یک واسطه زنگ زدم شرکت نستله. خیلی خوب راهنمایی کردند اما گفتند که نمیتونیم بهت 2-3 کیلو بفروشیم میتونیم حداکثر 100-200 گرم اهدا کنیم که به کارم نمی اومد. تلفن تأمین کنندشون رو گرفتم. شرکت ابریشم چیان کهن تجارت. چه میکنند این شرکتهای بازرگانی. از شیر مر غ تا جون آدمیزاد وارد میکنند. گفتند پودر و فلیک پودری موز رو داریم. پودر عسل و کرانچی عسل رو داریم. پودر ماست هم داریم!!! البته باید وارد کنیم.مشکل این بود که بسته ها 25 کیلویی هستند و من 4-5 کیلو فوقش میخوام. گفتند باید صبر کنی یکی که خواست بخره از سر بسته اش 3-4 کیلو بهت بدیم/ بفروشیم. حالا کی کسی میخواد بخره خدا عالمه. کیلویی صد و خرده ای هزار تومن برای عسل و کیلویی 6-7 یورو برای پودر ماست. زورمون به خرید کیسه 25 کیلویی که نمیرسه (البته یک پیشنهاد تجاری باحال هم بهم دادند که نمیتونم اینجا بنویسم :)) شاید برای خرید پودر ماست اقدام کنم ولی برای عسل و موز و بقیه موارد باید یک فکر دیگه بکنم. تو ایران هم تلاشهایی برای تهیه پودر ماست و پودر عسل و پودر میوه ها شده. اما اگه بتونم تجاری پیدا کنم خیلی بهتره.

به پگاه زنگ زدم، به دوهلر ایران، به بازرگانی ماهوتی، به شرکت پیشگامان پخش صدیق،شرکت نگاه تجارت پارس، رایان شیمی، و ... به هر بنی بشری میشده زنگ زدم بتونم پیدا کنم . هر کی داره با بسته بندی های بزرگ داره و باز در این حد نمیفروشه.

9-13 خرداد نمایشگاه آگرو فوده میرم ببینم میتونم اونجا چیزی پیدا کنم یا نه. بعد از اون دیگه نباید وقت رو از دست بدم با موجودیمون هر چی که بود شروع میکنم. متغیر زمینه ای و مداخله گر و ....رو باید بیخیال شم و دعا کنم مدلسازیم خوب از آب دربیاد!

/ 0 نظر / 4 بازدید