شیشه رفلکسی

امان از دست بلند مرتبه­سازی! همسایه روبرویی ما با یک بساز بفروش شریک شدند و دارند خونه شون رو می­سازند، ۷ طبقه، ۲۰ واحد! مبارکشون باشه فقط بخش غم­انگیز ماجرا اینجا است که ما به شدت مشرف شدیم.  این یکی دو ماه اخیر خونه ما مثل خونه میس هاویشام 01.gif شده، همیشه پرده­هامون کشیده است!  شورای خانواده تصمیم گرفته پنجره­ها رو شیشه رفلکسی بندازیم.  اینه که من الان کلی اطلاعات شیشه­ای دارم.  در حال حاضر ظاهراً ۴ نوع شیشه در بازار وجود داره. ۱) ایرانی که خوب نیست! ۲) ترکیه­ای که همه از دستش شاکی­اند و می­گویند فقط بازار رو شکسته اما اصلاً کیفیت نداره! ۳) بلژیکی که مال پولدارها است و۴) چینی که کیفیتش یک کم پایین­تر از بلژیکی است و یک جورهایی مال اقشار متوسطه!

این هم قیمت­های نمایندگی­اش با احتساب هزینه­های حمل و نقل و اجرت نصب (البته ارزون­تر از نمایندگی­اش هم می­تونین به راحتی پیدا کنین)

شیشه رفلکس چینی:

رنگ                 قیمت هر متر مربع به ریال

سبز                   ۱۰۵۰۰۰

برنزه                 ۱۲۰۰۰۰

طلائی                ۱۱۰۰۰۰

آبی                    ۱۰۵۰۰۰

شیشه رفلکس بلژیکی:

رنگ                 قیمت هر متر مربع به ریال

سبز                   ۱۸۵۰۰۰

برنزه                 ۱۹۵۰۰۰

طلایی                ۱۹۰۰۰۰

آبی                    ۲۴۰۰۰۰

نقره­ای                ۲۶۰۰۰۰

یک نکته فنی هم اینکه:  ظاهراً (یعنی تا اونجا که من فهمیدم!) این شیشه­ها خیلی هم نمی­تونند جای پرده را بگیرند و بسته به تفاوت شدت نور داخل و خارج آن و همین طور زاویه دید بیننده، امکان دیدن آن طرفش فرق می­کنه! هر چی نور بیرون بیشتر باشه شیشه رفلکس­تره (بنابراین در سپیده دم و موقع غروب و شب باید مواظب بود) و هر چی زاویه دید به سطح افق نزدیکتر بشه (عمود بر شیشه) باز امکان دیدن بیشتره.  چاره­ای نیست زندگی در شهرهای بزرگ این چیزها رو هم داره! 

پ.ن: دارم فکر می­کنم اسم وبلاگ رو به جای "برای فردا" بگذارم "کشکول"! لابد برای این که با اموال مرحوم شیخ بهایی قاطی نشه، نسخه کاملترش میشه "کشکول هما بانو"03.gif

/ 3 نظر / 167 بازدید

شماره شما موجود نبود با شما9121523098-0251777057- تماس بگیرید

الياس

آقا اطلاعاتي كه نوشتي خيلي برام مفيد بود. دستت درست

تتیی

سلام دستتون درد نکنه خسته نباشید اطلاعات کاملی دادید