آمادگی دفاعی سپاه پاسداران از هر زمانی بیشتر و بهتر است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر این که برای دفاع از ایران متکی به دفاع در مناطق مرزی خودمان نیستیم یادآور شد: گسترش ابعاد دفاعی ایران، پیروزی و موفقیت بزرگی است که با اتکال به قدرت الهی و خون شهدا و رشادت جانبازان به دست آمده است و سپاه پاسداران، پاسدار این ارزش ها و دستاوردهاست.

 سردار سرلشکر محمد علی جعفری در نشست خبری با خبرنگاران داخلی و خارجی افزود: آمادگی همه جانبه سپاه پاسداران در مقایسه با گذشته بسیار بیشتر و بالاتر است و آماده ایم در هر جا هر منطقه و هر نقطه که لازم باشد از انقلاب و ایران دفاع کنیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به این که این نیرو بر اساس ماموریت های خود و بر طبق قانون اساسی، سهم بسیار تعیین کننده ای در دفاع از کشور و انقلاب اسلامی داشته و دارد گفت: وضع امروز سپاه پاسداران با گذشته متفاوت است و این نیرو دارای کوله باری از تجربیات دفاعی، امنیتی، نظامی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است.

سرلشکر جعفری افزود: امروز سپاه پاسداران علاوه بر برخورداری از نیروهای مومن و مجرب، مجهز به تجهیزات و سلاح هایی است که قابل مقایسه با گذشته نیست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره نمایش توانمندی سپاه پاسداران در رزمایش پیامبر اعظم افزود: اقتدار سپاه پاسداران در این رزمایش، دل های مومنان منطقه و جهان را به آرامش و دل های دشمنان را به لرزه وا داشت.

سرلشکر جعفری گفت: این رزمایش پیام دوستی و برادری برای کشورهای منطقه و هشدار برای دشمنان صلح و آرامش و محورهای واقعی شرارت را در جهان و به ویژه منطقه به همراه داشت.

وی در ادامه رویکرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را کسب آمادگی همه جانبه برای دفاع از انقلاب و دستاوردهای آن در مقابل همه گونه تهدید داخلی و خارجی دانست و افزود: در این که دشمن جرات حمله دارد؛ جای سوال است اما در صورت حمله نیز نتیجه قطعا بر خلاف انتظار دشمنان ملت ایران خواهد بود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره علت دشمنی رژیم صهیونیستی با سپاه پاسداران گفت: آن ها موجودیت خود را در پرتو پیام های انقلاب اسلامی و وجود نظام اسلامی در خطر می بینند و همواره مترصد ضربه زدن به ما هستند.

سرلشکر جعفری درباره فعالیت های اطلاعاتی دشمنان در مرزهای ایران گفت: مقابله و جنگ اطلاعاتی بین ما و دشمن همواره وجود دارد و طبیعی است که دشمنان برای کسب اطلاعات از وضع داخلی و میزان آمادگی ما اقداماتی انجام دهند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به این که ما هم مشغول کارهای اطلاعاتی متقابل هستیم افزود: سپاه پاسداران باید در همه ابعاد نظامی ،امنیتی و سیاسی اشراف اطلاعاتی داشته باشد.

سرلشکر جعفری در پاسخ به سوالی درباره مخالفت عراق برای استفاده رژیم صهیونیستی از فضای آن کشور برای حمله احتمالی به ایران گفت: استفاده از فضای عراق به منزله همکاری امریکا و اسرائیل است و امریکا اگر چنین اجازه ای را به اسرائیل بدهد نیروهای امریکا در عراق به خطر می افتند و لذا امریکاها چنین اجازه ای را به اسرائیل نمی دهد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره تغییرات ساختاری سپاه با اشاره به این که ساختار هر سازمانی باید ابزاری برای رسیدن به اهداف آن سازمان باشد گفت: این ابزار باید متناسب با تحولات زمان و پیشرفت فناوری، متحول و پویا باشد؛ به ویژه برای سپاه پاسداران که ماموریت های مختلف دارد.

سرلشکر جعفری با تاکید به این که سپاه پاسداران به وحدت تشکیلاتی و انعطاف لازم سازمانی رسیده است گفت: تشکیلات جدید یک ماه و نیم است که به اجرا در آمده است و با بازنشسته شدن برخی نیروها و با جذب نیروهای جوان این نیرو در حال تبدیل به سازمانی جوان و پویاست.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در نیروی هوایی و دریایی سپاه پاسداران نیز با توجه به شرایط حاضر، ایجاد تغییراتی به تصویب رسیده است.

سرلشکر جعفری در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه العربیه که آیا تغییرات در سپاه بر اساس ماموریت های جدید بوده است پاسخ داد: این اصلاحات ساختاری متناسب با ماموریت ها و طرح های عملیاتی سپاه و ارتش و شرایط موجود بوده و تقسیم مسئولیت ها نیز نشانه پویایی و آمادگی نیروهای مسلح است.

سرلشکر جعفری درباره الگوبرداری از دیگر کشورها در این ارتباط گفت: هر کشوری برای تشکیلات نظامی خود باید به شرایط داخلی خود متکی باشد و کشور ما نیز به اقتضای شرایط، متکی به دفاع مردمی با سازماندهی خاص خود است.

وی با اشاره به این که سپاه پاسداران در دفاع از کشور به بسیج و نیروهای مردمی متکی است افزود: به همین علت ما نمی توانستیم از کشورهای دیگر الگوبرداری کنیم؛ اما در ابعاد مدیریتی و نظامی از تجربیات دیگر کشورها طبعا استفاده می کنیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رمز موفقیت سپاه را در وحدت با دیگر نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی دانست و گفت: این تجربه را در دوران دفاع مقدس داشته ایم و هر جا وحدت بوده است موفق شده ایم.

وی یادآور شد: ماموریت های سپاه پاسداران و دیگر نیروها تعریف شده است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

سرلشکر جعفری درباره توان سپاه پاسداران در جنگ الکترونیک با اشاره به این که در این زمینه نیز در سپاه پاسداران نیروهای خوبی فعال بوده اند گفت: البته از نظر سطح فناوری با دشمن فاصله داریم؛ اما از آنجائی که فناوری های موجود را به شیوه های خاص با فناوری های نوین تلفیق می کنیم و کمبودها را جواب می دهیم، مشکلی در این زمینه احساس نمی کنیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به این که دولت کنونی را دولتی بسیجی، انقلابی، مدافع ارزش ها و در راستای اهداف امام و انقلاب می دانیم گفت: خود را موظف به حمایت از دولت می دانیم و همواره در موضوعات سازندگی و کارهای بزرگ همراه دولت بوده ایم.

سرلشکر جعفری در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه پرس تی وی درباره خبر برگزاری رزمایش موشکی با ونزوئلا گفت: ما چنین رزمایش موشکی نداشته ایم و قرار هم نداریم که چنین رزمایش داشته باشیم.

منبع (+)

/ 1 نظر / 2 بازدید