کشاورزی ایران در یک برنامه 5 ساله رشد خواهد کرد

گفته نماینده فائو در ایران بخش کشاورزی زمینه مناسبی برای توسعه کشور را داراست

به گزارش ایسنا، شاهد نجم ـ نماینده فائو در ایران ـ در جلسه مشترک با معاون وزیر جهاد کشاورزی و استاندار قزوین اظهار کرد: کشور ایران به دلیل موقعیت مناسب آب و هوایی شرایط مناسبی را برای کشت انواع محصولات کشاورزی دارد و در یک برنامه پنجساله با همکاری فائو می توان به رشد توسعه در بخش کشاورزی رسید.

دکتر محمداحماد ایزبیتری ـ مدیر اجرایی شورای بین المللی زیتون ـ نیز در این جلسه گفت: بین ایران و این شورا همکاری خوبی در جهت توسعه طرحهای کشاورزی بویژه کشت زیتون وجود دارد.

وی افزود: کشور ایران دارای 13 هزارهکتار باغ زیتون است که از پتانسیل افزایش تا یک میلیون هکتار برخوردار بوده که مسوولان باید از این ظرفیت‌ها استفاده ویژه کنند.

مدیر اجرایی شورای بین المللی زیتون همچنین خبر از برگزاری یک دوره آموزشی با عنوان هرس درخت زیتون با حضور برجسته ترین کارشناسان هرس جهان در ایران داد.

محمد رضا صفری ـ رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین ـ با معرفی توانمندی‌های این منطقه اظهار کرد: قزوین با دارا بودن کمتر از یک درصد خاک کشور بیش از سه درصد محصولات بخش کشاورزی را تولید می کند.

وی بهره وری آب در اراضی پائین دست و مزارع در دشت قزوین را 65 درصد عنوان و بیان کرد که این میزان بهره‌وری بالاتر از میانگین منطقه و جهان است.

منبع (+)

/ 0 نظر / 2 بازدید