نديده!

تصور آدم از کسی که ندیدتش و فقط از راه دور باهاش در ارتباط بوده تصور ناب و جالبیه!

من ۱۰-۱۲ تا دوست و آشنا دارم که با بعضی‌هاشون بیشتر از ۵-۶ ساله که در ارتباطم (با تلفن، ایمیل، sms، ...) ولی تا حالا ندیدمشون!

یکی از این افراد دختر خانمی هستند که من اولین بار وقتی در دفتر مجله مدیر داخلی بودم باهاشون آشنا شدم. از طریق مقاله‌ای که برای چاپ فرستاده بودند.  بعدها چون رشته هر دومون صنایع غذایی بود، ارتباطمون بیشتر شد و یکی دو تا بسته پستی با هم رد و بدل کردیم و مقاله مشترک نوشتیم و ... ولی هیچ وقت همو ندیدیم!!! امروز ضمن Sms بازی یک دفعه با جدیت تمام ازم پرسیدند:  ببخشید خانم ... شما Editorial Boarde  مجله Science  Food هستین؟

این مجله تقریبا معتبرترین مجله صنایع غذایی در کل دنیاست!!

 براشون sms زدم که: هنوز نه!!

برام جالب بود، مردم چه فکرها که نمی‌کنند.

 

پ.ن: من یک مقدار به شدت Baby Face هستم.  تا چند سال پیش هیچکی باور نمی‌کرد من واقعاً 24-25 سالم باشه.  روز اولی که اومدم سر کار، یکی از همکارام ازم پرسید ببخشید خانم شما دیپلم گرفتین؟ (احتمالا فکر می‌کردند من کارآموزی- طرح کادی یا یک چیزی تو این مایه‌هام!!) من هم با لبخند عرض کردم که بله. با اجازتون دیپلم گرفتم، لیسانس گرفتم، یک فوقم روش! باورشون نمی‌شد.  البته سختی‌های این 6-7 سال اخیر اساساً این معضل رو برطرف کرده و باید کم کم دنبال کرم ضد چروک بگردم!! (اعتراف می‌کنم چند وقت پیش رفتم دکتر، خانم دکتره پس از بررسی شروع کردند به نوشتن نسخه و پرسیدند چند سالتونه؟ عرض کردم سی و خرده‌ای! یک دفعه خانم دکتره عین برق گرفته‌ها از جاشون پریدند. فکر کنم ما هم سن بودیم!! ولی من جای خواهر کوچیکشون محسوب میشدم.  بعد یک نگاه چپ چپ کردند و گفتند که خانم پوست شما به مراقبت خاصی نداره!! تو مایه پاشو برو بیرون ) خلاصه من همیشه این معضل رو داشتم که نمی‌تونستم جاهای علمی یا تجاری جدی برم، چون فکر می‌کردند که بچه‌ام!!! هر وقت هم می‌خواستم تلفن بزنم جایی مجبور بودم دست به دامن پدر یا برادران گرامی بشم که جای من زنگ بزنند.  چندتا موقعیت شغلی و تدریس خوب رو هم به خاطر همین Baby Face بودن از دست دادم.  خوب به هر حال مردم نمی تونند به یک دختر بچه!!! اعتماد کنند.  بگذریم یک دفعه یادم افتاد که یکی از دلایل اینکه من ترجیح میدم کسی رو حضوری نبینم شاد همین باشه.  من خیلی راحت ترم با ایمیل و نامه نگاری و ... با مردم در ارتباط باشم، تا مذاکره حضوری!

/ 2 نظر / 7 بازدید
علیرضا

راستی...شماهم روزنامه نگاری؟؟؟

علیرضا

سلام دوست خوبم...اين موهبت بزرگيه که خدا بهت داده...قدر دانش باش...