روش‏های جاسوسی اسرائیل از برنامه هسته‏ای ایران

رئیس سازمان جاسوسی اسرائیل (موساد) در جلسات پیدا و پنهان خود، قول داده است تا جایی که می‌تواند برنامه‌های هسته‌ای ایران را با مشکل روبه‌رو کرده، آن را خنثی کند.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، «مئیر داگان» که به دلیل شکست‌ها و افتضاح‌های چند سال اخیر رژیم صهیونیستی در برابر مسلمانان و گروه‌های مبارز در فشار و بحران بدی قرار دارد، با سازماندهی بخش‌های گوناگون دستگاه جاسوسی این رژیم، به هر نحو ممکن درصدد اخلال در فعالیت‌ها و برنامه‌های هسته‌ای ایران است.

به نوشته هاآرتص پیش از داگان، «شبتای شبیت» و «افرائیم هلیفی»، رؤسای سابق «موساد» نیز چنین تلاش‌هایی را از خود نشان داده بودند، اما نتوانستند مانع از برنامه‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران شوند.

بنا بر این گزارش، از جمله ترفندهای تازه این سازمان جاسوسی، ایجاد شرکت‌های صوری برای فروش وسایل و ابزارآلات غیرقابل استفاده و مسموم به سازمان انرژی اتمی ایران است. این شیوه که از طریق بازرگانان رسمی و شرکت‌های به ظاهر معتبر دنبال می‌شود، هنگامی برملا شد که چند بازرگان سوئیسی ـ که از فعالان اقتصادی بخش‌های مرتبط با برنامه‌های هسته‌ای بودند ـ پس از معاملات پیاپی با «عبدالقدیرخان»، دانشمند معروف پاکستان، مشخص شد که جاسوسان «CIA» هستند.

بنا بر اظهارات منابع آگاه، علی اشتری، جاسوس دستگیرشده اسرائیل در ایران که در تاریخ 28 آبان ماه به دار مجازات آویخته شد نیز از جمله مهره‌های این سیستم تازه جاسوسی برای ضربه زدن به برنامه‌های هسته‌ای ایران بود.

وی که در ادامه شیوه خرابکارانه سازمان‌های جاسوسی اسرائیل ـ که در قالب شرکت‌های صوری، اقدام به فروش دستگاه‌های واقعی و پیشرفته اما آلوده به تجهیزات مراقبتی و جاسوسی به ایران می‌کردند ـ توانسته بود به برخی سازمان‌ها و مراکز حساس نفوذ کند، با ابتکار عمل دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی، دستگیر و سرانجام اعدام شد.

گفتنی است، علاوه بر اشتری، سه عامل نفوذی «موساد» نیز که به تازگی دستگیر شده و در شهر «هرتزلیا» در حوالی تل‌آویو آموزش دیده بودند هم با استفاده از روش‌های تازه‌ای که برای نفوذ آنان در مراکز احساس ایران به کار گرفته شده بود، داخل شده اما سرانجام دستگیر و به دست قانون سپرده شدند.

تابناک (+)

/ 2 نظر / 3 بازدید

این خبر چه ربطی به چنین سایتی داره؟