دزد دریایی

دزد دریایی که می گن آدم خندش میگیره یاد قرون وسطی، یا کاپیتان جک گنجیشکه می افته با علامت جمجمه دزدان دریایی و یکی که یک پاش چوبیه و یک چشمش چشم بند داره!

خیلی ضایع است که کل دنیا مچله یک سری دزد دریایی تو سال ٢٠٠٨ شدند.

امروز اخبار میگفت یک کشتی دیگه ایران رو هم دزدیدند که حامل ٣۶ هزار تن گندم به مقصد بندر عباس بوده.

راستی مگه ما در گندم به خودکفایی نرسیدیم، تازه صادر کننده هم شدیم!؟شیطان

یک کشتی تجاری دیگر ایران ربوده شد
نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد ، دزدان دریایی سومالی در تازه ترین حملات خود به کشتی های عبوری از خلیج عدن ، یک کشتی تجاری با پرچم هنگ کنگ که برای خطوط کشتیرانی ایران کار می کرد و بار گندم داشت را ربودند .

به گزارش فارس به نقل از آسوشیتدپرس ، جین کمپل فرمانده هنگ پنجم نیروی دریایی آمریکا در بحرین ، در این باره گفت ، این کشتی تجاری 36 هزار تنی در خلیج عدن مورد حمله دزدان دریایی واقع شده است .
در این گزارش اشاره ای به تعداد خدمه کشتی تجاری نشده است . احتمالا این کشتی نیز به سمت سواحل سومالی برده شده است . هنوز نام این کشتی تجاری از سوی منابع آگاه اعلام نشده است .
خبرگزاری رسمی شینهوا نیز به نقل از مرکز تحقیق و امداد دریایی چین اعلام کرد: این کشتی هنگ کنگی حامل 36 هزار تن گندم به شهر بندرعباس ایران بود. این خبرگزاری بدون ذکر جزئیات بیشتری اعلام کرد که هیچ یک از خدمه کشتی مزبور از هنگ کنگ یا سرزمین اصلی چین نبودند بلکه اتباع ایرانی، پاکستانی، هندی، فیلیپینی و گینه بودند.
شایان ذکر است دزدان دریایی سومالی امروز سه شنبه نفت کش عربستانی را با 2 میلیون بشکه نفت خام به منطقه شاخ آفریقا منتقل کردند . ارزش محموله این نفت کش بیش از 100 میلیون دلار برآورد شده است . نفت کش سیریوس استار عربستان 15 نوامبر خلیج فارس را به مقصد دریای کارائیب ترک کرده بود .

پیش از این نیز یک فروند کشتی ایرانی توسط دزدان دریایی سومالیایی ربوده شده بود که پس از ماهها تلاش مسئولان ایرانی و با پرداخت مبلغی خدمه ایرانی کشتی آزاد شدند.
/ 1 نظر / 2 بازدید
میرا راد

وااااااااااااااااه! باورم نمیشه... یه روزی یه فیلسوفی گفت انسان به غارنشینی بازمیگردد... راست میگفت انگار! داریم برمیگردیم به 3-4 قرن پیش!!!!