گزارش سی ان ان از ابیانه ایران: اوباما را دوست داریم اما کنگره را نه

رضا علیرضایی رییس شورای روستای ابیانه می گوید: "زندگی ما در اینجا داستان دارد. " او می افزاید:" زن و مردی به دلیل اختلافاتشان به دادگاه می روند. سپس قاضی می بیند زن بند کفش مردی را که با او اختلاف دارد می بندد و با دیدن این صحنه فکر می کند که اختلاف آنها حل شده است اما وقتی از آنها می پرسد زن و شوهر می گویند اختلافشان هنوز حل نشده است اما اختلاف آنها به این معنا نیست که زن در بستن بند کفش شوهرش به او کمک نکند."

 علیرضایی با آوردن این مثال از زندگی مردم ابیانه به روابط ایران و آمریکا اشاره می کند و می گوید:" درس این داستان این است که اگر شما در حوزه ای با کسی درگیری و اختلاف دارید نباید در همه حوزه ها با آن طرف قطع رابطه کنید. شما هنوز می توانید با هم زندگی کنید."

علیرضایی می گوید روستای ابیانه همواره در پی ایجاد رابطه با شهرهاو روستاها و افراد دیگر است چرا که مردمی که در این روستا زندگی می کنند اهل  یافتن راه حل های عاقلانه و منصفانه هستند.

او می گوید که این طرز تفکر مردم ابیانه قطعا می تواند به عنوان الگویی برای ایجاد رابطه بین ایران و آمریکا موثر و مفید باشد.  

او می گوید:" مردم ایران همواره اهل گفت و گو با یکدیگر به شیوه شورایی هستند چون خروجی و نتیجه  فکر و اندیشه شورایی همیشه قوی تر از فکر یک نفر است. این همان چیزی است باعث ایجاد تمدن ها می شود." 

/ 0 نظر / 42 بازدید