داود‌مددي ازسازمان تامين‌اجتماعي رفت

مردي كه معتقد بود: «محمود احمدي‌نژاد هديه‌اي از سوي خداوند است»، اكنون ديگر رئيس سازمان تامين اجتماعي نيست. او توسط وزيري كنار گذاشته شد كه چند ماه پيش از سوي محمود احمدي‌نژاد به مجلس شوراي اسلامي معرفي شد.ديروز مراسم توديع «داوود مددي» با حضور وزير رفاه و تامين اجتماعي برگزار شد تا همرزم و همسنگر سال‌هاي دور احمدي‌نژاد در «غائله كردستان» از بزرگ‌ترين سازمان شبه‌دولتي كشور كنار رود.

داوود مددي كه از او به عنوان يكي از دوستان نزديك محمود احمدي‌نژاد ياد مي‌شد از ابتداي روي كار آمدن دولت نهم، فراز و نشيب‌هاي زيادي را تحمل كرد و در نهايت به گونه‌اي رمزآلود، از تامين اجتماعي كنار گذاشته شد تا اين فرضيه كه «در دولت احمدي‌نژاد هيچ مديري به ديدن طلوع خورشيد فردا اميدوار نيست»

 اين بار براي يكي از ياران رئيس‌جمهور هم به اثبات برسد.«داوود مددي» هيچ وقت در سازمان تامين اجتماعي روي آرامش نديد.او در ابتداي روي كارآمدن دولت نهم، قرار بود به عنوان وزير رفاه و تامين اجتماعي به مجلس معرفي شود اما احمدي‌نژاد به جاي او «مهدي هاشمي» را به مجلس معرفي كرد.مهدي هاشمي از نمايندگان راي اعتماد نگرفت تا «داوود مددي» سه ماه به عنوان سرپرست وزارت رفاه و تامين اجتماعي فعاليت كند.

باز هم زمزمه‌هايي از احتمال معرفي او براي وزارت رفاه شنيده شد اما احمدي‌نژاد، باز هم همسنگر قديمي خود را بي‌نصيب گذاشت تا «پرويز كاظمي» وزير رفاه شود و دوست قديمي آقاي رئيس‌جمهور به سازمان تامين اجتماعي برود.مدتي پس از اينكه پرويز كاظمي، وزير رفاه دولت نهم بود،‌ زمزمه‌هايي از اختلاف ميان او و رئيس سازمان تامين اجتماعي به گوش رسيد.

كاظمي معتقد بود،‌مددي با نفوذي كه در دولت دارد، وزير رفاه را به «چرخ پنجم» تبديل كرده است.كشمكش‌ها ميان وزير و رئيس بالا گرفت تا اينكه وي موفق شد مقام مافوق خود را از صحنه خارج كند.«كاظمي» رفت تا «يوسف‌پور» به صورت موقت سرپرست وزارت رفاه شود.

عمر «يوسف‌پور» در وزارت رفاه كمتر از آن بود كه با «پدرخوانده» درگير شود اما خيلي‌ها آغاز اختلاف ميان رئيس و سرپرست وزارت رفاه را انكار نكردند.در مدت زمان كوتاهي،‌«يوسف‌پور» هم از وزارت رفاه رفت تا «عبدالرضا مصري» جاي او را بگيرد. مصري كه از ميان نمايندگان مجلس برخاسته بود از همان ابتدا عرصه را بر «پدرخوانده» تنگ كرد تا او «مجتبي كبوراني» را از مديريت شركت سرمايه‌گذاري تامين اجتماعي بردارد.

دامنه اختلاف‌ها اما گسترده‌تر از آن بود كه وزير با همسنگر رئيس‌جمهور‌توافق كند. درگيري‌ها از خيابان آزادي و ميدان‌ ونك، به اتاق‌هاي خيابان پاستور كشيده شد تا سرانجام محمود احمدي‌نژاد تن به بركناري داوود مددي،‌همرزم و همسنگر روزهاي پرآشوب كردستان بدهد.

(منبع: روزنامه هم میهن)

/ 0 نظر / 3 بازدید