کاروانسرای شاه عباسی کرج نمایشگاه دائمی صنایع دستی می شود.

کرج - خبرگزاری مهر: کاروانسرای شاه عباسی کرج به مناسبت آغاز هفته میراث فرهنگی به نمایشگاه دائمی صنایع دستی تبدیل می­شود .

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری کرج ظهر امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه صنایع دستی هنرمندان و صنعتگرانکرج و نمایشگاه عکس بناها و محوطه­های باستانی این شهرستان گفت : در سال جاریعملیات احیای کاروانسرای شاه عباسی به پایان رسید و به منظور استفاده فرهنگی ازاماکن تاریخی، این کاروانسرا به نمایشگاه تولید و فروش صنایع دستی تبدیل شد  .رحمان مخاطب اظهار داشت : حفظ و احیای اماکن تاریخی، رونق صنایعدستی، عرضه مستقیم آثار هنری هنرمندان و توسعه گردشگری از الویت برنامه­های ادارهمیراث فرهنگی کرج در سال جاری است که افتتاح این نمایشگاه در کاروانسرای شاه عباسیاولین گام در اجرای به موقع این برنامه­ها محسوب می­شود.

وی خاطر نشان کرد: با همکاری شورای اسلامی شهر کرج، شهرداری وفرمانداری شهرستان به زودی کادر اداری میراث فرهنگی از کاروانسرای شاه عباسی بهمکان دیگری منتقل می­شود . این مسئول ادامه داد : شهرستان کرج دارای 110 اثر تاریخی است کهتنها 40 اثر آن به ثبت رسیده است و با همکاری و مشارکت دیگر ارگان ها باید مراحلثبت آثار باقیمانده نیز به سرعت انجام شود .

منبع:(+)

/ 0 نظر / 20 بازدید