جوابیه وزارت جهاد کشاورزی

نظرات بینندگان:
تابناک ی سوال داشتم .میخواستم ببینم به نظر این آقایون(وزارت جهاد کشاورزیها) گوشهای ما خیلی درازه؟؟
مدرک کارشناسی دبیری معارف والهیات اسلامی مگه چشه؟ اکثر کارشناس های ما در وزارت خانه های مختلف، همین جور مدارک دارند.
باید پرسیدچراوچگونه فردی بادوماه سابقه کار انهم غیرمرتبط بارشته تحصیلی عضوهیت مدیره شرکتی می شودکه بایددههاپروژه اب وخاک وعمرانی وکاهش مصرف اب دربخش کشاورزی رااجراکند؟جه کسی پاسخگوی ضرروزیان به بیت المال ازاینگونه باندبازی هاست؟ایاانهایی که این اقدامات را انجام می دهندازعواقب کارخوددرپیشگاه خدای متعال هراسی ندارند؟
شایان ذکر است اینجانب بیش از پانزده سال است وزیر محترم را می شناسم ایشان انسانی ارزشی و متخصص و عدالت محور هستند قطعا چنین وصله ها به ایشان نمی چسبد و چنین ادمهای پر ادعا در وزارتخانه هنوز هم زیاد باشند که ره صد ساله را یک روزه طی کرده اند مابه وزیر محترم افتخار میکنیم واز اقدام انسانی وکارسناسی ایشان حمایت میکنیم
البته حرف های اقای باقری حرف دل پزسنل هم هست بالاخره وزارت جهاد کشاورزی باید تکلیف شرکت آب و خاک را مشخص کند و اگر نکند هیات دولت مشخص خواهد کرد به پیشنهاد وزارت دارایی و سازمان خصوصی سازی
متاسفانه سایت تابناک هر خبر چرتی که مخالف دولت باشد را منعکس میکند واصلا درمورد صحت خبر ها تحقیق نمیکند. و به نظر من این خبر ارزش جوابیه نداشت
با سلام ابتدا باید سئوال نمود چگونه
با فوق لیسانس معارف اقا می شود عضو هیت مدیره یک شرکت مهندسی؟؟؟؟
تهیه و تنظیم صورتجلسه مجمع به تاریخ ماههای گذشته کار شواری نیست.
وزارت علیه جهاد کشاورزی انقدر درگیر مشکلات تشکیلات اداری خود شده است که انشاء الله مشکلات اساسی بخش کشاورزی نظیر خودکفایی و غیره و مسایل گندم وبرنج وچای را باید به امید دولت یازدهم باشیم
قبوله تو راست میگی
با سلام می خواهم یک سوال از این آقای جوابیه نویس محترم و مسولین وزرات جهاد کشاورزی و یا شاید از خیلی از مسولین نظام بپرسم .نمیشد این بررسی که چند روز یا ماه قبل از عزل ایشان انجام دادید ومتوجه شدید که ایشان برای این منصب مناسب نیستند به هر دلیلی چه عدم ارتباط رشته تحصیلی یا تجربه کاری و یا هر دلیل دیگری که شما به آن رسیده اید واین تصمیم را گرفته اید .آیا بهتر نبودقبل از نصب ایشان این بررسی را انجام می دادید تا مجبور نباشید کمتر از شش ماه ایشان را عزل کنید و این عزل و نصب های بدون کارشناسی میدانید چه هزینه هنگفتی و ضربه های نا جوری را به دولت ، نظام و از همه مهمتر به اعتماد مردم وارد می کند لطفا خدایش این کامنت را بزارید تا حال بیش از 40 مورد را برای شما ارسال نمود ه ام ولی دریغ از یک مورد بازتاب !
تابناک نمی دونه تحقیق یعنی چی! هر خبری بشنوه اول جار می زنه ! متاسفانه این رویه در تابناک نهادینه شده! مخصوصا اگه این اخبار مربوط به دولت باشه!
به نظرمی رسد" تابناک " را باید" تارناک " همان " تیره ناک" نامید
مردم خوش باوری داریم . هر کی هر چی دلش میخواد بگه ما هم میگیم درسته.
از سایت تابناک دعوت میکنیم برای تهیه گزارش از جو شرکت آب و خاک و عملکرد نامطلوب و باندی آقای باقری و همکاران ایشان در این مدت کوتاه 6 ماهه در این شرکت حاضر شده و گزارش عملکرد نامبردگان و صحت موضوع را به اطلاع عموم برسانند لعنت بر کسی که در او غش باشد.
ای وای بدتر شد/
1- آقا یعنی اقراد دارای تخصص در این موسسه وجود نداشت؟
2- یعنی آقای وزیر آنقدر به فکر مجموعه است که برای تغییر این فرد (بی تخصص و نامطلوب) دو ماه وقت صرف می کند؟؟
3- آقا پس معقول است که تغییرات اعلام شده "معاونان" و "روسای سازمان ها" (که البته دارای نقاط ضعف کمتری هستند) حدود دو سال طول بکشد/
4- آقا اگر کسی انتقادی کرد حتما 1- مدرک جعلی داره 2- دو سه ماه پیش اخراج شده
5- بنده بعنوان کارمند کوچولوی وزات فوق به تمام موارد فوق اذعان داشته و اعلام میدارم که سه ماه قبل تاکنون حکم تبعید بنده (رسمی هستم نمیتوانند اخراج کنند/ پست ندارم که برکنار کنند//) در جریان است
آقا بخدا باقری را نمی شناسم
ممنون که جوابیه دادین. من شخص وزیر را می شناسم ایشان انسانی بسیار متدین و شریف هستند و کاری را بی علت منطقی انجام نمی دهند. با آرزوی سلامتی برای دکتر خلیلیان عزیز
آره ما هم ... .
باز هم مثل همیشه : نصر من الله و فتح قریب...................................
اگر اصل خبر تابناک اشکال داشته اعتبار تابناکی ها زیر سئوال میره
درست کار کردن در کشور بسیار مشکل است
من نه وزیر را بدرستی می‌شناسم و نه رفاقتی باعضو هیئت مدیره‌ای که برکنار شده است دارم فقط از این جهت که رفتارهای ریاکارانه‌آی که در سیستم دولتی برای انتصاب و برکناری افراد بکار می‌رود برایم ملال‌آور است این مطلب را می‌نویسم.
1- فعلاً که عدم ارتباط مدرک تحصیلی ربطی به انتصاب یا برکناری مسئولین و مدیران ندارد(مگر رئیس جمهور محترم در معارفه مرحوم کردان نفرمودند که برای خدمتگزاری نیازی به کاغذپاره نیست)
پس این ادعای عدم ارتباط مدرک تحصیلی بهانه است.
2- هم آقای محترم وزیر و هم آن فرد عضو هیئت مدیره می‌دانند که رفتارهایشان (از جانب وزیر تهدید یک مسئول به پس گرفتن اظهارنظرهای کاری و برکناری فرد ابتدا بدون مصوبه مجمع عمومی و سپس اخذ مصوبه به تاریخ قبل، و از جانب عضو هیئت مدیره رشد نامتعارف به یکی از پستهای تخصصی بدون داشتن تخصص لازم و سکوت نسبت به مسائل پیرامنی تا زمان تامین خواسته‌ها و ورود به اظهارنظرهای انتقادی از مدیر ارشد همزمان با زمزمه برکناری)
2- کارکنان اداری سازمانها و وزارتخانه‌ها و نهادهاو شرکتهای دولتی، بخوبی می‌دانند که این نوع خرده فرهنگهای اداری تا چه میزان در سازمانها رسوخ دارد.
پس فقط بیاد داشته باشیم که مردم، بخصوص قشر کارکنان و کارمندان دولت این رفتارها را می‌فهمند و بر این اساس، ایشان حسی نامطلوبی نسبت به حکومت برایشان ایجاد می‌شود که به اعضاء خانواده یا دوستان و آشنایان منتقل می‌کنند و مطمئناً چهره نظام اسلامی با اینگونه رفتارها زیباتر نخواهد شد.
سلام ،جوابیه نویس یادش رفته بنویسه سوابق این برادر عزیز قبل از منصوب کردنش را چرا ندیده بودند و بعد از کلی پول مملکت و بیت المال رو هدر دادن تازه متوجه شداند که رشته اش مرتبط نیست و وووو!!!!؟؟؟
لعنت به تو تابناک.هممون رو رسما ملعبه کردی.
در جوابیه امده که ان بخت برگشته دوماه سابقه داشته بعدا سوال میکنه چرا در شش ماه گذشته به این موضوع اشاره نکرده . جالبه ها
قابل توجه مسئولین بالا اکثر معاونین و مدیران جدید دارای مدارک کارشناس معارف و ادبیات و نهایتا علوم سیاسی و اعزامی ازشهرستان و خارج از مرکز میباشند.
با سلام، البته من آقای باقری را نمی شناسم ولی این سئوال مطرح است که چرا مدیران عامل شرکتهای مادر تخصصی وزارت جهاد کشاورزی شرکتهای زیر مجموعه خود را حیاط خلوتی میدانند برای انتصاب دوستان ، همشهریان وهم روستائیانشان !! در اکثر قریب به اتقاق انتصابات در این شرکتها شرایط احراز افراد برای مناصب مدیریتی به هیچ عنوان بررسی نمیشود و فقط سفارش پذیرفته میشود!!! ولی برای انتصاب به پستهای بالا ، کارکنان بدون پارتی !!!،بیچاره ها از هفت خوان رستم باید بگذرند. بنظر میرسد بهتر است آقای وزیر محترم فکر اساسی برای این حیاط خلوت ها بکنند!!!!!!!
جالبه که وزارت کشاورزی حتی در جوابیه خودش نمیتونه از عملکردش دفاع کنه هرچند به نظرم تخصص ربطی به رشته نداره امیدوارم لااقل مجلس یه فکری به حال این وزارتخونه و وزیر محترم و متعهد و دلسوز اما متاسفانه ناکارآمد دراین بخش بکنه
باتشکر از تابناک و آقای باقری که شاید مدرک تحصیلیش بی ربط به کارش بوده ولی احساس مسئولیت کرده و کارش رو درست انجام داده
ماکه گفته بودیم هیچکس باطناب تابناک نرود توچاه انهم چاهیکه همش بوی دروغ میدهد.
حالا که وزیر محترم به تخصص اهمیت میدهند خوب است وضعیت مدرک تحصیلی تعداد زیادی ار مدیران ارشد ومدیران عامل واعضا هیات مدیره را مورد بررسی قرار دهند !!!
با سلام
می خواستم خدمت آقای علی آبادی رئیس شیلات عرض کنم یه دفعه اعتراض نکنی . آخه مدرکت مرتبط نیست آقای وزیر به خاطر مدرکت بهش بر می خوره عوضت می کنه ها از من گفتن حالا شما هی برو پاتو بکن تو کفش آقایون . این کارو نکنی ها. آفرین .
خدمت همکاران محترم وزارتی با سلام
1- قبل از انتصاب مدیران تمام پارامترهای مربوطه را ارزیابی فرمایید تا کمتر از شش ماه خود و دیگران (و البته مهمتر از همه سیستم) را دچار اختلال نفرمایید.
2- لطف کنید در مورد بقیه افرادی که با مدرک نا مرتبط در مناصب بالای استانها هستند اقدام فرمایید.
3- خداییش برای تحقق اصل 44 بعد از 8 ماه از انتصاب وقام عالی وزرات چکار کردید؟ فکر نمی کنید کمی تأخیر دارید؟
من هم نظر باقری را خواندم و هم جوابیه جهاد کشاورزی را ،جوابیه وزارت جهادکشاورزی من را یاد آن جمله امام علی (ع) می اندازد که می گویید بینیم چه گفته نبینیم چه کسی گفته .اما متاسفانه جوابیه وزارات جهاد کشاورزی که نتیجه خرد جمعی بوده که باید گفت به جای دادن جواب ،فقط شخص را زیر سوال برده ، این را نمی گویند جوابیه ، متاسفم برای وزارتی که نتوانست جوابی تهیه کند از همین جا به تهیه کنندگان به اصطلاح جوابیه وزارت جهاد کشاورزی می گوییم این شیوه ها قدیمی شده است سعی کنید جواب تهیه کنید نه شخص را زیر سوال ببرید
آقای وزیر ما مطمین هستیم . در کشور هیچ مسیولی هیچ کاری را بدون کارشناسی انجام نمیدهد . وهیچ کارشناسی هم بدون نظر مسیول حرف نمیزند . حیف ای کاش آقای کارشناس معارف با هماهنگی کارشناسی میکرد واین حرفها هم نبود.
بسم الله الرحمن الرحیم -باسلام پیرو نامه قبلی که توسط آقای باقری اعلام داشته بودند وبا بازی بوکراسی وکاغذبازی که سازمانها ووزارتخانه های جهاد کشاورزی ووزارت نیرو که خودرا متولی آب وبرق بخش کشاورزی میدانند وتنها باکاغذ پراکنی وادعا به کمک بخش کشاورزی آمده اندخداوند به داد کشاورزی این کشور برسدبخداوندی یکتا گندم که رزق تمام سفره ها میباشد ونان روزانه ما میباشد از خارج ازکشور وارد میشود با توجه به زمینه های مساعد درکشور عزیزمان بابا مگر ما از عربستان که یک کشور کویری وبیابانی میباشد کمتر هستیم که از آب دریا استفاده میکند وبعد از شیرین کردن آب دریا همانطور که مستحضر هستید چهارمین تولید کننده گندم جهان است شمارا به حرمت این آب خاک شمارا به عزت وشرف دینمان به کشاورزی رسیدگی شود نه دربخشنامه ودستورالعمل بلکه درکار اجرای این خواسته کشاورزانی میباشد که امید آنرا دارند تا مورد مشکلات خود را که سه سال اندی است که باوجود داشتن اراضی ازکشت محرومشان کرده اند به امید آبادانی کشور پهناور وعزیزمان ایران
سوال اصلی اینجاست که این آقا با این سوابق چطور به این منصب گماشته شده، دبیری معارف تا بحث آب و خاک و کشاورزی چه ارتباطی دارند؟
تو رو قسم به هر کی که دوست داری این یک خط و چاپ کن
اگر تو این مملکت تخصص و متخصص معنی داشت که مملکت این طوری نمی شد .... جایگاه کره با ایران را مقایسه کنید...
می‌خواستم از آقای وزیر بپرسم ببخشید آقای علی آبادی که قبلا در تربیت بدنی بوده چه سنخیتی با کشاورزی دارد که قائم مقام شما و رئیس سازمان شیلات شده است.
/ 2 نظر / 8 بازدید
حسين

با سلام آقاي باقري چند سال داري با مدرك دبيري علوم ديني از دانشگاه آزاد چقدر تجربه و تخصص مهندسي داري كه وارد اين شركت تخصصي شدي ؟ بيشتر از 3 ماه سابقه كار نداري. با چه پارتي بازي وارد عرصه مديريتي اين شركت مهندسي شد؟ كه در امر سدسازي و تجهيز و نوسازي اراضي كشاورزي و آبياري و زهكشي و راهسازي .... مطالعاتي و مشاوره اي فعاليت دارد ؟ 29 سال سن داري 3 ماه سابقه كار و مدرك دبيري الهيات براي چي عضو هيات مديره اين شركت مهندسي شدي ؟ و بالاي 2-3 ميليون تومان حقوق ميگيري ؟ مدرك و تخصص شما فقط بدرد اين ميخورد كه در مراسم ترحيم بستگان پرسنل آب و خاك رفته و موعظه نماييد و يا اگر افتخار و لياقت داشته باشيد فاتحه بخوانيد .... بريز و بپاش شما و دوستانتان به نام آقاي دكتر احمدي نژاد را در شركت آب و خاك فقط خدا مي داند و پرسنل شركت مذكور. سرباز ولايت شما نيستيد بلكه سرباز ولايت وجدان دارد و كاري را كه تخصص ندارد قبول نكرده و براي كاري كه انجام نمي دهد حقوق چند ميليوني نميگيرد. ضمنا شما 2-3 ماه قبل بركنار شدي نه الان كه اومدي با يه مصاحبه ميخواي بركنار شدن خودتو به پاي انتقاد از وزير بگذاري در صورتي كه شما به دليل عدم كفايت

جمال

توجه توجه توجه تذكر مهم : خدمت همه نظر دهندگان سلام عرض مي كنم و به استحضار همگي مي رسانم كه بنده شخصي هستم بسيجي و اتفاقا به شخص آقاي احمدي نژاد هم راي دادم و دلدادة ولايت مي باشم. اين آقاي باقري را از هم نزديك مي شناسم و اطلاعات دقيقي هم از وي دارم كه در مورد شخصيت ، ماهيت و ... اين آقاي مدعي دفاع از ولايت و .... مي دهم باشد كه هيچكس گول ادعاهاي اين فرد را نخورد و واقعا فكر نكنيد كه راست مي گويد و عجب آدم صادق و سالمي است. اين آقا به دلايلي كه ميگم 3 ماه پيش توسط وزير بركنار شده نه الان اما الان رفته مصاحبه كرده تا اينجوري نشون بده كه بخاطر اين مصاحبه عوض شده نه بخاطر مسائل ديگه ش. وي شخصي است حدود 29 ساله با مدرك دبيري الهيات !!!! (حداكثر معلم ديني) بدون سابقه كار تا قبل از ورود به شركت مهندسي !!! آب و خاك كشور. اين آقا كه به قول خودش در ستاد آقاي احمدي نژاد كار كرده و احتمالا اين يكي را درست گفته در حالي(بدون تجربه كاري و با مدرك دبيري الهيات) وارد مجموعه اي شده كه (شركت مهندسي آب و خاك كشور) فعاليتي كاملا تخصصي در امور كشاورزي !!!!! دارد كه در آن به مباحثي مانند سدسازي توسعه شبكه هاي آبياري زهكشي مشا