مواظب باشید این مطالب در تلفن همراهتان نباشد

مواردی که در سرویس های نسل جدید تلفن همراه به عنوان محتوای غیرمجاز محسوب می شوند در مصوبه ضوابط ناظر بر میزبانی و تبادل محتوا در شبکه های ارتباطی و فناوری اطلاعات مشخص شد.

به گزارش مهر، اطلاعات خصوصی اشخاص بدون رضایت آنان، محتوای مشمول قانون حقوق مالکیت، اطلاعات خصوصی کسب و کار اشخاص بویژه در فضای سایبر مانند حسابهای بانکی، کدهای کاربری و کلمات عبور، محتوای مستهجن و خلاف شئونات فرهنگ ایرانی- اسلامی و یا با محتوای اشاعه، تبلیغ و ترویج فحشا، ویروس و برنامه های مخرب نرم افزاری و یا بازی های حاوی ویروس و هتک حرمت و حیثیت اشخاص از مواردی است که در مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به عنوان محتوای غیرمجاز در سرویس های نسل جدید موبایل تعیین شده است.

محتوای حاوی مطالب علیه امنیت ملی کشور، ایجاد اختلاف و تفرقه بین اقشار مختلف کشور، تبلیغ ضد دین مبین اسلام و ادیان الهی و یا تشویق مردم به دین ستیزی، ترویج ، تبلیغ و یا آموزش خودکشی، فعالیت های تجاری و اقتصادی غیرمجاز و استفاده ابزاری برای استهزا، تحقیر و یا توهین به قومیت ها از دیگر مواردی است که در مصوبه ناظر بر تبادل محتوا در شبکه های ارتباطی و فناوری اطلاعات از آنها به عنوان محتوای غیرمجاز نام برده شده است.
 
بر اساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات که با هدف ضابطه مند کردن استفاده از خدمات چند رسانه ای صورت گرفته است تشخیص مصداق های محتوای غیرمجاز به عهده مراجع ذیصلاح بوده و بر اساس ادعای اشخاص حقیقی یا حقوقی می تواند به مراجع قضایی ارجاع شود.
 
مصوبه میزبانی و تبادل محتوا در شبکه های ارتباطی و فناوری اطلاعات که به تمامی اپراتورها و فراهم کنندگان شبکه های ارتباطی و محتوایی ابلاغ شده در 8 ماده شرایط، وظایف و مسئولیت فراهم کنندگان شبکه های ارتباطی، مشترکان، فراهم کنندگان محتوا، نحوه برخورد با متخلفان، مقررات عمومی و شرایط نظارت بر این بخش را شامل می شود.
 
این مقررات جدید وضع شده برای تبادل محتوای پیام های چندرسانه ای - Multimedia Messaging Service- پیش از این تحت عنوان آیین نامه MMS موبایل تدوین شده بود.

منبع (+)

/ 1 نظر / 3 بازدید
h

عکس خنده دار جالب و ديدني کليه سوژه حتما به وبلاگم سر بزن از خنده رودبر مي شي . در ضمن اگر دوست داشتي منو به اسم "عکس خنده دار" لينک کن و بهم بگو تا منم لينکت کنم.