عضو حلقه مشاوران جنگ طلب بوش در گفتگو با فکس نيوز:
احمدي نژاد به هر چه مي خواست، رسيد/ پيشامد غمناکي بود

 سفير سابق امريكا در سازمان ملل اذعان كرد: با دعوت از احمدي نژاد براي bolton(4).jpgسخنراني در دانشگاه كلمبيا وي به تمام خواسته هاي خود رسيده است.

 به گزارش رجانیوز، جان بولتون در گفتگو با شبكه تلويزيوني فاكس نيوز که طي روزهاي اخير تلاش فراواني براي عدم برگزاري اين سخنراني کرده بود، گفت: احمدي نژاد دقيقاً هرآنچه را كه از اين حضور مي خواست، به دست آورد.

 بولتون تاكيد كرد: برخي از اظهارات وي ناشي از ناخرسندي بود ولي به نظر نمي رسد واقعاً نظر خود وي اين بوده باشد اما در مجموع به نظر من اين واقعاً پيشامدي غمناك بود.

 مجري فاکس با اشاره به سخنان رایس، نظر بولتون را درباره به دست آوردن مشروعیت توسط احمدی نژاد پس از این سخنرانی پرسید. وی با اشاره به واكنش گرم برخي از حضار در این نشست، گفت: من فكر مي كنم كه امريكا هيچ الزامي به اجازه دادن به احمدي نژاد در دانشگاه كلمبيا نداشت.

 بولتون که عضو حلقه مشاوران جنگ طلب رئيس جمهور امريکاست، با اظهار عصبانيت از برگزاري اين سخنراني، افزود: به نظر من امريكا مي بايست اعلام مي كرد كه بر اساس توافقنامه سازمان ملل احمدي نژاد مي تواند بيايد ولي مانند محدوديت هايي كه براي ديپلمات هاي ايران و كوبا و در زمان جنگ داشتيم نبايد اجازه وقوع چنين رويدادي را مي داديم.

 بولتون بار دیگر با وارد نمودن اتهام های بی سند آمریکا ابراز عقیده کرد: اين مرد رئيس دولتي است كه تجهيزات و حتي نيروي انساني را براي كشتن سربازان امريكايي تامين مي كند. اين اولين بار در تاريخ ماست كه يك دانشگاه امريكايي به كسي كه مسئول مرگ امريكائيها به آن شکل است، اجازه حضور و سخنراني مي دهد.

 وی در پایان علت تمدید دعوت دانشگاه كلمبيا را تلاش این دانشگاه برای جلب توجه دانست و بار دیگر تأکید کرد: روشن است كه به اين هدف خود رسيده اند ولي احمدي نژاد از آناني است كه نبايد در يك دانشگاه بزرگ امريكايي حاضر مي شد.

/ 0 نظر / 3 بازدید