شورای امنیت قطعنامه تأیید توافق هسته ای را تصویب کرد/ لغو تحریم های سازمان ملل ع

ماینده آمریکا در سازمان ملل افزود: امیدواریم دولت ایران همان گونه که در مذاکرات اعلام کرد با حسن نیت در مسیر توافق شده گام بردارد که این می تواند آثار خوبی در زندگی شهروندان ایرانی داشته باشد و امنیت آمریکا و دوستانش را نیز تامین کند. اگر ایران به تعهداتش عمل نکند، تحریم ها دوباره اعمال می شود.

به اعتقاد پاور، تجریه همگرایی کشورهای عضو دائم شورای امنیت در زمینه پرونده هسته ای ایران می تواند تجریه خوبی برای سازمان ملل در حل مشکلات جهانی باشد.

نماینده بریتانیا در سازمان ملل متحد هم در این نشست گفت: تصویب قطعنامه اخیر در تاریخ این شورا ، لحظه ای تاریخی است و به همه کسانی که در رسیدن به این مرحله بودند، شادباش می گویم. توافق هسته ای اخیر این فرصت را برای همه جهان فراهم می کند  تا با ایران که یک قدرت منطقه ای است، وارد تعاملات اقتصادی و فرهنگی جدید بشوند. ضمن این که از بار تحریم ها کاسته می شود و ایران همانند سایر کشورهای دنیا در مسیر تعامل با دنیا قرار خواهد گرفت. امیدوارم که همه ما به تعهدات مان پایبند باشیم. الان جهان ایمن تر است.
 
تصویب این قطعنامه، کار تندروهای جمهوریخواه آمریکا برای مخالفت با توافق وین را بسیار مشکل می کند زیرا در صورت رد آن، در واقع با قطعنامه ای که کشور خودشان بدان رأی مثبت داده است، مخالفت کرده اند!

/ 0 نظر / 35 بازدید