جزييات درگذشت رئيس انجمن جهاني فيزيك در اصفهان

خبرگزاري فارس: مديركل دفتر همكاري‌هاي علمي و بين المللي وزارت آموزش و پرورش، ضمن تاييد خبر درگذشت پروفسور گورژوفسكي، رئيس انجمن جهاني فيزيك در اصفهان، علت مرگ وي را ايست قلبي عنوان كرد.

A0313004.jpg

غلامرضا كريمي راد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان افزود: پروفسور گورژوفسكي طي دو ماه گذشته نيز به ايران سفر كرده بود كه به دليل كهولت سن نيز در سفر هوايي خود به اصفهان، با مشكلاتي مواجه شده بود.
وي به مشكلات جسمي موجود براي رئيس انجمن جهاني فيزيك اشاره كرد و اظهار داشت: وي در سفر اخير خود به اصفهان نيز از نظر جسمي داراي مشكلاتي بود و بعد از ظهر امروز نيز در هتل آسمان، دچار ايست قلبي شد.
مديركل دفتر همكاري‌هاي علمي و بين المللي وزارت آموزش و پرورش تصريح كرد: با وجود اينكه تيم پزشكي مجهزي در هتل از وي مراقبت مي‌كرد، اما اقدامات انجام شده به منظور بازگرداندن علائم حياتي وي بي‌نتيجه ماند و اين دانشمند بزرگ در سن 68 سالگي جان خود را از دست داد.
وي ادامه داد: پروفسور گورژوفسكي به دليل شرايط حساس جسمي و پزشكي همواره در سفرهاي مختلف، همسر خود را نيز به همراه داشت كه متاسفانه در آخرين سفر خود به اصفهان درگذشت.
كريمي راد تاكيد كرد: در پرونده پزشكي وي نيز مشكلات جسمي مورد تاييد قرار گرفته بود و اين مسئله از سوي كميته پزشكي برگزار كننده سي و هشتمين المپياد جهاني فيزيك مورد توجه قرار داشت و اقدامات لازم در اين خصوص با پزشكان همراه صورت گرفته بود.
وي اقدامات پزشكي انجام شده به منظور بازگرداندن علائم حياتي وي را كارساز ندانست و تصريح كرد: وزارت آموزش و پرورش و جامعه دانشمندان فيزيك ايران، اين واقعه غم‌انگيز را به كليه دانشمندان و انديشمندان جهان تسليت مي‌گويد.

/ 0 نظر / 2 بازدید