آيين بچه برداری! (جا به جايی و حمل و نقل کودک)

والدین گرامی! پدران و مادران عزیز! توجه داشته باشید که "بچه­برداری" و به عبارت تفصیلی­تر، بلند کردن کودک دلبندتان از زمین و جابه­جایی او آیین خاصی دارد:

۱-   هیچگاه کودک دلبندتان را با گرفتن یک دستش از ناحیه مچ، یا بازو بلند و جا­به­جا نفرمایید!! در نظر داشته باشید که بین کودک و گونی سیب­زمینی اندک تفاوت­هایی هست! در خصوص کودکان، این کار باعث در رفتن مچ دست، آرنج و به ویژه کتف آن نوگل بیچاره می­شود!

۲-   برای بلند کردن و جا­به­جایی کودک دلبندتان، از حلقه کردن دست به دور گردنش و بلند کردنش با گرفتن گردن و سر جداً اجتناب کنید!!! باور نمی­فرمایید ممکن باشد کسی دستش را دور گردن طفل بینوا حلقه کند و بچه را با کله­اش بلند کرده و از خیابان رد کند؟! باور بفرمایید! این صحنه فجیع چندی پیش در خیابان پاسداران تهران به وقوع پیوسته است!

۱-۲- در­صورتی­که برای جا­به­جایی کودک دلبندتان این شیوه را انتخاب کرده­اید، سعی بفرمایید با طیف رنگی زیر آشنا شوید:

سفید- صورتی- قرمز- بنفش- کبود- مشکی!

سعی کنید رنگ صورت کودک عزیزتان، در میانه­های این طیف باقی بماند...

۳-   هنگام پیاده­روی در کنار خیابان و به­ویژه خیابان­های شلوغ، کودک دلبندتان را سمت ماشین­ها قرار ندهید!!!  در نظر داشته باشید برای رانندگان، امکان دیدن کودکی با یک متر قد، اندکی (و البته در شهر تهران فقط اندکی!)کمتر از امکان دیدن والدینش است.

۴-   توصیه مندرج در بند ۳، هنگام عبور از عرض خیابان­ها نیز قابل اجرا است!  همین توصیه را می­توانید به صورت رمانتیکی در مورد همسر گرامی­تان نیز به کار ببندید. مطمئن باشید ضرر نمی­کنید!

۵-   هنگام اتوبوس­سواری و یا عبور و مرور در اماکن شلوغ، گاهی میدان دید کودک دلبندتان را نیز در نظر داشته باشید!! تصور کنید اگر قرار بود شما هم ۷۰ سانت قد داشته باشید و آدم­هایی را که با شتاب فراوان از اطرافتان رد می­شوند، از ارتفاع ۷۰ سانتی ببینید و به عبارت مختصر­تر؛ زیر دست و پای یک سری مردم کلافه بمانید! چه احساسی خواهید داشت.  در این موارد لطف فرموده! کودک دلبندتان را با رعایت آیین فوق­الذکر برداشته و در آغوش بگیرید.

۶-      توصیه­های ایمنی را جدی بگیرید...

/ 2 نظر / 2 بازدید
مهرداد- رحمان

سلام.وبلاگتان خيلی عالی است از اينکه مطالب زيبايی می نويسيد از شما ممنونم اميدوارم هميشه موفق و پيروز باشيد.با تشکر از شما:www.Ayandebehtar.blogfa.com