صادرات گوشت قرمز به عربستان و بحران در بازار داخلی

گفتنی است، بر خلاف ادعاهای مسئولان وزارت بازرگانی و نهادهای مسئول، نه تنها اقلام ضروری در ماه مبارک رمضان با تثبیت قیمت روبه‌رو نبوده، بلکه در اغلب این گونه محصولات، بازار شاهد افزایش قیمت و به وجود آمدن دلالی سیاه بوده است.

نظرات کاربران:
از قیمتها عقب هستید! دیروز مرغ خریدم 2 کیلو 7500 تومن. چشم همه روشن.
اساسا" صادرات محصولات غیر نفتی در ایران نه از مازاد تولید که از همان تولید اندکی است که در کشور وجود دارد این امر باعث کمبود کالا و گرانی در کشور است . صادرات کالا باید از مازاد تولید باشد .
ماه مبارک رمضان ماه پر برکتی است اما برای ما ایرانیان این برکت فقط از ناحیه خداوند است وگرنه دلالان و فروشندگان که فقط انتظار این ماه را می کشند تا چگونه دست تو جیب ملت کنند و سود خود را زیاد کنند. از مسئولین می پرسم و همچنین از این سودجویان. مسلمانی ما کجا رفته؟ چرا تا ماه مبارک رمضان و یا ایام محرم می رسه قیمت جنسها را دوبله سوبله می کنیم. مگر نه اینکه این ماه ماه خودسازی است پس کجا رفت آن اسلامیت؟ همه باید در راه رضای خدا کوشا باشیم و این عملکردها هیچ وقت نه تنها خدای متعال را راضی نخواهد کرد بلکه موجب خشم و غضب او نیز خواهد شد.
چرا در ماه رمضان باید مصرف مواد غذایی بیشتر شود؟ کمی باید به این مسئله فکر کرد.
ضمنا توسعه صادرات از خود گذشتگی می خواهد نمی شود در ناز و نعمت زندگی کرد و صادرات فراوان هم داشت حداقل در مرحله ورود به بازارهای جهانی باید کمی هم سختی تحمل کرد.
نابرده رنج گنج میسر نمی شود.
برادر عزیز، برای توسعه صادرات که نباید از شکم و گلوی این مردم زد، پسته و زعفران که نیست، قوت روزانه مردمه که هنوز برای جبران کمبودش مقدار زیادی بصورت منجمد وارد و بین اقشار متوسط و پایین به قیمت ارزونتر توزیع میشه. در ضمن تا جاییکه من بودم و دیدم قیمت گوشت و مرغ در بیشتر کشورهای عربی با اون درآمد مردمشون کاملا از ایران ارزونتره، ناز و نعمت هم پیشکش!!!
ورود به بازار جهانی ؟!! دوست عزیز اگه قرار باشه با ورود به بازارهای جهانی فشار به سطح متوسط و سطح پایین جامعه وارد شود چه سودی برای این ملت دارد ؟
با سلام، متاسفانه در کشور بسیاری از آمارها اشتباه است و از مرجع قابل اعتمادی به دست نمی آید. اگه کمی به کشتارگاه های مجاز دقت کنیم، میبینیم که مقدار دام وارد شده به کشتارگاه و مقدار گوشت خارج شده به هیچ عنوان به صورت الکترونیکی (رایانه) ثبت نمیشود! موجودی انبار کارخانه ها، مقدار تولید و نیاز بازار توسط هیچ کارخانه ای در کشور محاسبه نمیشود! آمار های روی کاغذ و حساب کتاب های چرتکه ای، آماری غلط و یا قدیمی به مسئولان میرساند که در نتیجه تصمیمات مسئولان کشور غلط از آب در می آید. برای مثال در این مورد، آمار ارائه شده به مسئولان اشتباه و قدیمی بوده و مسئولان برای جلوگیری از فاسد شدن گوشت های تولید شده، تصمیم به صادرات گرفته اند، غافل که آمار ارائه شده احتمالا چند ماه قدیمی است. بدین ترتیب تا به حال گوشت های قدیمی که مازاد بر نیاز تولید شده فاسد شده است، هم اکنون که گوشت مورد نیاز کشور به خارج صادر شده، در این لحظه چون دام زنده برای کشتار و رفع نیاز کشور وجود ندارد، همه چیز به هم ریخته است! مسئولین برای اتخاذ تصمیم باید از صحت آمار ارائه شده اطمینان داشته باشند و اگر تصمیمی اتخاذ نمودند باید پاسخگو باشند.
صادرات مواد خام نظیر نفت، آهن، سیمان، گوشت، محصولات کشاورزی و امثال هم، از اعم اشتباهات و تصمیمات غلط است. عامل بروز مشکلات اقتصادی فراوان و علت اصلی افزایش طاقت فرسای تورم است. وقتی محصول مورد نیاز کشور، به ارزانی و قیمتی ناچیز صادر و محصولات مزخرف چینی و خارجی به قیمتی گزاف وارد کشور میشود، هر کودکی را متوجه ضرر وحشتناک این داد و ستد و تصمیمات غلط میکند! چرا خدمات به کشور های دیگر صادر نمیشود؟ چرا تولیدات کارخانه ها به قیمت گزافی به خارج صادر نمیشود؟ ما همیشه میگیم فرش ایرانی ارزشمند ترین کالای ایرانی است، حال آنکه در بسیاری از نقاط جهان، ارزش فرش ناچیز در نظر گرفته میشود، چون به قیمت بسیار ناچیزی به خارج صادر میشود. ما هرچه را که خود آرزو داریم، از خود میگیریم، به خارج میفرستیم، خارجی ها قدرش را نمیدانند و خود هم نمیتوانیم آن چیزهایی که میخواهیم را داشته باشیم! چقدر ما در این داد و ستد حماقت میکنیم، خدا میداند!
بنده از فروشگاه ... گوشت کیلویی 9800 تومان خریداری کردم.می خواستم از مسئولین سئوال کنم این گوشتی که دو هفته پیش وعده آن را کیلویی 6500 تومان داده بوده اید در کدام فروشگاه های معتبر سایر کشورها به فروش می رسد؟!!!!
صادرات گوشت به عربستان بسیار کار خوبی است .کسانیکه از این موضوع ناراحت هستند میتوانند پای درد دل تولید کنندگان کوشت (دامداران)بنشینند تا ببینند که با چه هزینه هایی دام را پروار می کنیم وبا چه بدبختی به دلالها میفروشیم
این دوست عزیزی که گفته در توسعه صادرات باید از خود گذشتگی داشت واقعا حرف جالبی زده!!!!گفته ایشان یعنی اینکه دلیل قدرتمند بودن کشورهایی مانند ژاپن ترکیه و المان کره جنوبی و....با وجود عدم بهره بردن از منابع نفتی خود گذشتگی مردمانشان است بطوریکه مردم المان نان خالی تو اب خیس میکنند و می خورند و المان به بزرگترین صادر کننده محصولات بهداشتی و شیمیایی تبدیل میشه!یا کره ای ها سوار قاطر میشوند تا کشور کره به یکی از بزرگترین تولید کننده ها خودرو تبدیل بشه یا احتمالا ژاپن که مردش شب و روز هیچ چیز نخوردند تا کشورشان به بزرگترین صادر کننده برنج تبدیل بشه....دلیل توسعه صادرات در درجه اول برنامه ریزی مدیران و تعریف استراتژی تولید است و البته عملکردن به ان
در پاسخ به ان خواننده که می گوید باید کمی هم سختی کشید ... الان چه چیزی ما داریم در کشاورزی تولید می کنیم. شاید خیلی ها فکر کنند چون تولید کوشت قرمز در کشو.ر زیاد است قیمت ان ارزان می باشد ولی این نشان از ورشکستگی صنعت دامپروری است وقتی علوفه ای برای دام وجود ندارد مجبور هستن دام خود را بفروشند حتی گاو های شیرده. در سال اینده چه ما یک سال خشک داشته باشیم یا تر سالی در هر صورت گوشت قرمز ریر 15هزار تومان در سال اینده نخواهید خرید. در مورد کشاورزی باید بگویم 14 میلین تن گندم تولیدی ما در امسال به6 میلین تن رسید. صنعت مرغداری و دامپروری ما رو به نابودی کامل است تولیدات کشاورزی ما کاهش شدید یافته است . شاید برایتان جالب باشد که بدانید امارات صادر کننده گوشت قرمز است ...
چرا در ماه رمضان مصرف زیاد می شود شاید بدلیل اینست که ما فلسفه این ماه را درک نکرده ایم...
در ارتباط با اینکه صادرات داشته باشیم شکی نیست اما چگونگی آن بسیار مهم است بحرحال هر چیزی دارای قواعد و قانونی است اگر فقط فکر منافع زودگذر عده ای اندک باشیم مطمئنا مثل زمینی که فقط درو در آن صورت میگیرد بزودی خشک و بایر خواهد شد.
با سلام
مشکل ما ملت ایران این است، متاسفانه در ماههای رمضان و محرم و صفر که باید بیشتر به فکر محرومان جامعه باشیم و با کمتر مصرف کردن یاریگر این قشر ضعیف گردیم، برعکس با مصرف بیش از حد هم سبب ریخت و پاش های آنچنانی میشویم و هم در میهمانیهای خود بجای رسیدگی به مشکلات محرومان، طبقه مرفه و بیدرد جامعه را پذیرایی مینماییم. به خدا قسم اسراف و بریز و بپاشی که در این ماهها به دست ما مردم صورت میگیرد در هیچ کجای دنیا مرسوم نیست. انگار در ماه رمضان مردم بجای یک شکم دارای دو شکم میشوند. خدا از سر تقصیرات ما درگذرد. اگر باور ندارید به میهمانی افطاری که مثلا از طرف یکی از مسولین برپا میشود سری بزنید تا قضیه برای شما کاملا روشن گردد. هر چند میدانم همگان بر این امر اذعان دارند.
به نظر من اشکالی نداره اگه صادر بشه بشرطی که هروقت گوشت قرمز وارد شد تولید کننده داخلی فریاد واویلا تولید رو کشتید سر نده .
در خوزستان شهرستان ماهشهر من دیروز مرغ را کیلویی 3650 تومان خریدم ؟!!!
بازار جهانی را می خواهیم نه به قیمت گرسنگی اقشار ضعیف و ناتوان ملت که روز به روز متاسفانه بیشتر و بیشتر می شوند .
این کاربر گرامی که می فرماید چرا باید مصرف مواد غذایی بیشتر شود اول باید به ایشان گفت که مگر شما بعد از یک سالی میهمان جهت افطاری به منزل خود دعوت نمی کنید (یا به کل قطع صله رحم کرده اید) و یا اینکه از نذری دادن پرهیز دارید؟ مطمئن باشید اگر اینکار را بکنید مصرف سرانه شما هم بالا خواهد رفت.
هر دم از این باغ بری میرسد
تازه تر از تازه تری میرسد!
کاش گرانی منحصر به موادغذایی بود اون موقع بجای یک ماه یک سال روزه می گرفتیم دیروز برادرم شلواری را می خواست خریداری کند فروشنده قیمت آن را 51 هزارتومان گفت وبعد از چند دقیقه چانه زدن به 30 تومان آن را فروخت درصورتیکه با همین قیمت هم شاید بیش 40 درصد سود کرده باشد

منبع (+)

/ 0 نظر / 3 بازدید