بگو مگو! (مهمونی)

دومین مورد اختلافات در چند هفته اخیر مهمونی رفتنه.

برای من مهمونی رفتن یک کابوسه!‌ البته به خاطر آقای همسر دارم تعدیلش میکنم. ۴-۵ نفر از دوستها و فامیلهای آقای همسر ما رو دعوت کردند خونشون و مرتب هم این دعوت رو به روز میکنند. دعوتشون برای شام یا ناهاره. من  به آقای همسر میگم که اگه ما رو برای عصرونه دعوت کنند و دو یه ساعتی بریم خونشون موافقم اما برای ناهار نمی آم. آقای همسر پافشاری میکنند که نه!‌ نمیشه. ما رو دعوت کردند بهشون برمیخوره.  من مجبور میشم براشون توضیح بدم که در عرف دیپلماتیک خانمها وقتی کسی رو برای ناهار دعوت میکنند ما هم باید متقابلا برای ناهار دعوتشون بکنیم. من کارمندم وقت این کارها رو ندارم. حداقل فعلا تا چند ماه بعد از عروسی که بیام و جا بیوفتم و حساب کار دستم بیاد نمی تونم. واقعا از پس همچین کاری بر نمی آم (به خصوص که همه تو این اوایل میخوان آدمو محک بزنند). بعد هم اینها دوستهای شما هستند چندین ساله که هم دیگه رو میشناسین. برای من هنوز آشنا محسوب نمیشند. اگه می خوایم یک رابطه پایدار داشته باشیم بهتره یواش یواش باهاشون آشنا بشیم. شاید اونها منو برای معاشرت نپسندیدند یا من با اونها راحت نبودم. بهتر نیست آروم و با آرامش در مورد محدود کردن یا گسترش دادن روابطمون تصمیم بگیریم؟


اما آقای همسر میگند اگه اینها دوستای من هستند و بیست ساله من میشناسمشون وقتی ما رو ناهار دعوت میکنند شما می تونین اصلا دعوتشون نکنین ناراحت نمیشن!!!! خیلی هم باز و راحت برخورد میکنند.
من میگم نمیشه بگذارید خودم به این نتیجه برسم.  من هم در مورد دوست و آشناهاشون احساس خیلی خوبی دارم. آدمهای خوبی به نظر میرسند. اما ترجیح میدم ریسک نکنم!


خلاصه فعلاْ آقای همسر گیر دادند که ما رو چندین بار دعوت کردند و نرفتیم. خیلی زشته! من هم میگم برای عصرونه میام اما برای ناهار و شام نه!! باز آقای همسر میگند ما رو چندین.... خلاصه این چرخه همچنان ادامه داره!!! خدا اخر عاقبتمونو به خیر کنه...


پ.ن: البته فعلاْ هر دومون سعی می کنیم که یک جوری مواظب احساسات طرف مقابلمون باشیم و خدای نکرده کدورتی ایجاد نکینم. یا هر حرفی رو چند بار مزمزه میکنیم و بعد به هم می زنیم که مشکل حادی پیش نیاد. اما اختلاف نظر رو هنوز نتونستیم حل کنیم. داریم سعی می کنیم به یک تعادل مطلوبی برسیم.

/ 2 نظر / 8 بازدید
علیرضا

سلام دوست خوبم...امیدوارم راهی را که برای زندگی مشترک و آینده ات در پیش گرفتی با تامل بیشتر طی کنی...[لبخند][گل]

برای فردا

سلام لطفا شما بگین من چی کار کنم؟ جدا به هم فکری نیاز دارم[ناراحت]