ابعاد گسترده خسارات اسرائیل در جنگ 33روزه

این گزارش می‌افزاید: منابع اطلاعاتی روسیه، اطلاعات اشتباه و گمراه کننده از مواضع حزب‌الله و نیروهای آنان به اسرائیل ارائه کرده است.
بر اساس این گزارش همانگونه که گزارشهای بسیاری پیش از این اشاره کرده‌اند جنگ 33روزه نتیجه ربوده شدن دو صهیونیست از سوی افراد حزب‌الله لبنان نبود بلکه برنامه‌ای از پیش تعیین شده بر اساس توافقات آمریکا و اسرائیل برای آغاز این جنگ تهیه شده بود.

ایالات متحده همچنین در این مدت به اسرائیل اعلام کرده بود که از طریق نیروهای زمینی نمی‌تواند در این جنگ پیروز شود، به همین علت این رژیم را با انواع سلاحها و موشک‌ها از جمله بمبهای خوشه‌ای مجهز کرد.
این گزارش در ادامه به خسارات نیروهای حزب‌الله می‌پردازد و آن را از منابعی نظیر سازمان ملل و دولت لبنان مورد بررسی قرار می‌دهد، بر اساس این آمار، 50 مبارز از نیروهای حزب‌الله در جریان این جنگ به شهات رسیده‌اند.
رژیم صهیونیستی در این مدت بیش از 12هزار حمله هوایی به شهر‌های مسکونی لبنان انجام داد و بسیاری از شهروندان بی‌گناه را در منازل خود به شهادت رساند، این آمار در میان نیروهای زمینی به 2500 بمب و موشک رسید، این در حالی است که نیروهای دریایی نیز بیش از صدهزار راکت به مناطق مسکونی لبنان شلیک کردند.

بر اساس این گزارش بیشتر تلفات لبنان در این جنگ را شهروندان تشکیل می‌دادند به گونه‌ای که بیش از 30درصد قربانیان این حملات را کودکان زیر 13 سال تشکیل می‌دادند.

این مرکز در گزارش خود می‌افزاید: اسرائیل همچنین در این جنگ بیش از 600 کیلومتر راه مواصلاتی، 73 پل، و 31 هدف شهری مانند فرودگاه و بندر را ویران کرد و 130هزار واحد مسکونی را به انواع مختلف آسیب رساند.
همچنین این گزارش در ادامه به ترور "رفیق الحریری" نخست وزیر سابق لبنان پرداخته و دستگاه اطلاعات مرکزی اسرائیل (موساد) را عامل این ترور معرفی می‌کند.

/ 1 نظر / 3 بازدید
حمیدرضا , نسرین

سلام ......... فقط میتونم بگم آفرین سید حسن [دست][دست] ........ موفق و پیروز باشی