مخترع شیرازی؛ برترین مخترع زن جهان

کد خبر: ۱۰۷۵۶تاریخ انتشار: ۱۰:۴۱ - ۲۶ اردیبهشت ۱۳۸۷تعداد بازدید: ۲۱۴۷
مریم اسلامی دانشجوی مخترع شیرازی برای دومین ‌بار پیاپی موفق ‌شد در مسابقات زنان مخترع جهان که در کره جنوبی برگزار شد ، عنوان برترین زن مخترع سال ‪ ۲۰۰۸‬جهان را به دست آورد.

به گزارش دریافتی ایرنا، اختراع مریم اسلامی پیش از این در سی و ششمین دوره مسابقات اختراعات و تکنولوژی‌های سال ‪ ۲۰۰۸‬ژنو،عنوان عالی ترین اختراع و برترین زن مخترع سال ‪ ۲۰۰۸‬را ازطرف سازمان جهانی مالکیت‌های فکری (‪ ( WIPO‬به دست آورده بود.

براساس این گزارش، هفته جاری درنخستین مسابقه بین‌المللی‌زنان مخترع جهان در کره جنوبی که مخترعانی از ‪۲۵‬کشور ازجمله فرانسه،استرالیا، سوئیس، ژاپن و رومانی با بیش از ‪ ۴۰۰‬اختراع در رشته‌های مختلف حضور داشتند، مخترعان ایرانی با کسب ‪ ۱۲‬مدال طلا، پنج نقره و شش برنز، گوی سبقت را از رقیبان خود ربودند.

جمهوری‌اسلامی ایران در این مسابقه بین‌المللی درکره جنوبی به‌مقام قهرمانی دست یافت.

سازمان جهانی مالکیت‌های فکری ملل متحد در این مسابقات که در کره جنوبی برگزار شد، عنوان برترین زن مخترع سال ‪ ۲۰۰۸‬را به همراه مدال طلا، دیپلم افتخار و جایزه‌ویژه به خانم مریم اسلامی که دانشجوی سال پنجم‌پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی است، اختصاص داد.

همچنین دراین مسابقات جایزه‌ای ازسوی نماینده دولت صربستان همراه‌با مدال طلا و دیپلم افتخار به خانم اسلامی، مخترع ایرانی اهدا شد.

اختراع خانم اسلامی یک ثابت‌کننده خارجی برای درمان انواع شکستگی ها، انحرافات، جوش نخوردن‌ها یا بدجوش خوردن‌ها، بلند کردن استخوان تا پنج سانتی متر و ثابت‌سازی به دنبال برداشتن تومور استخوانی کاربرد دارد.

اختراع‌این دانشجوی شیرازی،یک اکسترنال‌فیکساتوراست که‌در درمان بیماری‌های استخوانی، خصوصا جهت درمان شکستگی آرنج استقاده می‌شود که طرح تکمیلی آن جهت اکثر نقاط بدن بکار می‌رود.

از کاربردهای این وسیله، درمان انواع شکستگی‌ها در هر منطقه از بدن به جزدر مناطقی که حجم عضله زیاد باشد، درمان دفورمه‌ها و انحرافات استخوانی، در موارد جوش نخوردن یا بد جوش خوردن، ثابت‌سازی به دنبال برداشتن تومور استخوان به‌جز درمناطقی که حجم عضله زیاد باشد و بلند کردن استخوان تا پنج سانتی متر است.

این دستگاه دارای ‪ ۳۱‬مزیت درمقایسه با سایر روش‌هاست‌وتاکنون چندین بیمار با این دستگاه درمان شده‌اند که هیچگونه عارضه جانبی در آنها دیده نشده‌است و بیماران علاج یافته اکنون دارای عملکرد طبیعی خوب هستند.

به گزارش دریافتی، کتاب " شگفتی‌هایی در ترمیم و رشد استخوانها"به عنوان یک اثر منحصربه‌فرد درخصوص اکسترنتال فیکساتورها تالیف این دانشجوی شیرازی است که منتشر شده و مورد توجه خاص استادان معتبر ارتوپدی قرار گرفته است.

مریم‌اسلامی دارای بیش‌از ‪ ۱۰‬مقاله بین‌المللی درهمین خصوص درکشورهای ژاپن، روسیه و مصر است.

وی تنها مخترعی است که دو مدال پیاپی از سازمان جهانی مالکیت‌های فکری ملل متحد دریافت کرده است.
منبع (+)
/ 0 نظر / 3 بازدید