مصاديق بدحجابي

مدير کل مبارزه با مفاسد اجتماعي نيروي انتظامي، ضمن اشاره به اين‌که در سال گذشته، ۸۵ درصد افراد بدحجاب در معرض تعرض قرار گرفتند (این آمار درسته؟! ۸۵ درصد در معرض تعرض قرار گرفتند؟!)، گفت: پوشش‌هاي نامناسب در جامعه ناامني ايجاد مي‌کند (این رو که راست می­گن).

سردار روز بهاني، مدير کل مبارزه با مفاسد اجتماعي «ناجا» در گفت‌وگو با پايگاه اطلاع‌رساني پليس، گفت: اجراي طرح مبارزه با بدحجابي از اول ارديبهشت سال جاري اجرا مي‌شود (ظاهراً زودتر شروع کردند!، با خودروی جمعی بزرگ هم وارد عمل شدند!).

مدير کل مبارزه با مفاسد اجتماعي «ناجا» در پاسخ به سؤالي در رابطه با نحوه اجراي طرح گفت: برخورد با بدحجابي، از وظايف ذاتي پليس مي‌باشد (این نکته رو در تاریخ ثبت کنین!) ولي اجراي اين طرح با شروع فصل گرما و تعطيلي مدارس، شدت بيشتري به خود مي‌گيرد.

سردار روز بهاني در ادامه افزود: در اين فصل، طراحان و مدل‌سازان لباس فعال‌تر شده و برخي از آنها، مدل‌هاي جديد و غيرمتعارف را به بازار ارايه مي‌دهند و اين موضوع در فصول ديگر، کمتر به چشم مي‌خورد.

روزبهاني با تاکيد بر اين‌که اقدام پليس در برخورد با بدحجابي را نمي‌توان فصلي ناميد، اضافه کرد: اقدامات نيروي انتظامي با توجه به شرايط زماني، از شدت بيشتري برخوردار مي‌شود؛ به همين منظور، اين طرح تعطيل‌بردار نيست و از مأموريت‌هاي ذاتي پليس است.

وي در ارتباط با مصداق‌هاي برخورد نيروي انتظامي با بدحجابي گفت: پوشيدن شلوارهاي کوتاه، استفاده از شال‌هاي کوچک که مو را نمي‌پوشاند و استفاده از مانتوهاي تنگ، چسبان و يا بدن‌نما در خانم‌ها، از موارد برخورد نيروي انتظامي با اين افراد است و شيوه برخورد با افراد بدحجاب در سه مرحله ارشادي، انتظامي و قضائي‌ صورت مي‌گيرد.

روزبهاني اظهار داشت: در اين طرح افراد بدحجاب در صورت امکان در محل، مورد ارشاد واقع مي‌شوند و در صورتي که در محل مورد اصلاح قرارنگيرند، دستگير و به مقر انتظامي هدايت مي‌شوند (این هم جالب بود! در محل مورد اصلاح قرار نگرفتن یعنی چی؟!).

مدير کل مبارزه با مفاسد اجتماعي «ناجا» در ادامه افزود: با بررسي و رجوع اجمالي به آمار مزاحمت براي نواميس در سال 85، مي‌بينيم بيشتر مزاحمت‌ها، براي خانم‌هايي اتفاق افتاده که نوع پوششان خارج از حد متعارف جامعه بوده است (این یکی رو جداً راست گفته اند) و درصدي از آدم‌ربايي و تجاوز به عنف نيز اختصاص به همين افراد داشته است.

مرحله دوم طرح، برخورد با بدحجابي آقايان است (چه عجب!)

.... (ادامه مطلب از سایت بازتاب)

پ.ن. من به واقع معتقدم که هر کسی می­تونه تا جایی که تعدی به حق جامعه نباشه نوع لباس و پوشش خودشو انتخاب کنه.  نوع لباس بیانگر شخصیت فرده و نباید در چهار چوب­های خاصی قالب زده بشه.  اما این نسل سومی­ها بعضی وقت­ها دیگه از اون­ور بوم می­افتند و خیلی دور از عرف لباس می­پوشند، به هر حال هر چی باشه اینجا یک کشور اسلامیه و احترام به قوانین جامعه لازمه.  نمی­دونم چرا هر وقت از این اخبار می­شنوم تو دلم خالی می­شه! بی­اختیار یاد دهه ۶۰ و کمیته و اون رفتارهای خاص می­افتم.  کاش تو این طرح جدید شاهد اون رفتارها نباشیم ...

/ 0 نظر / 3 بازدید