معرف

از وقتی دبیرستان بودیم و بگیر و ببند شدید گزینش برای کنکور تا الان که 20-25 سال از اون موقع می­گذره خیلی­ها منو به عنوان معرف نوشتند؛ برای کنکور سراسری، برای کنکور ارشد و دکترا، برای استخدام، برای ادامه تحصیل در خارج یا فرصت مطالعاتی و .... نمی­دونم چند نفر ولی اگه تو این مدت تعدادشون 4 رقمی نشده باشه، قطعاَ سه رقمی بالایی است. جالبه که تو این مدت حتی یک نفر از من سئوال نکرده و جالبه که همه اونهایی که منو معرف نوشته بودند از نظر بخش گزینش قبول شدند.  

هفته پیش برای اولین بار از من درباره یک نفری که معرف نوشته بودم، سئوال کردند و فکر کنم که خدا دوسش داشت که ازم سئوال کردند.  ظاهراَ نفرات قبلی زحمت کشیده بودند و اساساَ براش زده بودند.  من یک مقدار صحبت کردم و ازش تعریف کردم و البته واقعیت بود همش، حالا با یک مقدار انرژِی مثبت چاشنیش و مسئولی که برای تحقیق اومده بودند به فکر فرو رفتند و گفتند که عجیبه، تا حالا کسی از این جنبه به مساله نگاه نکرده بود، حق با شما است و ... تا اونجا که فهمیدم نظر مثبتی پیدا کردند. انشاالله که ایشون هم قبول بشن و رکورد همه قبولی­های من شکسته نشه.

احساس خوبیه وقتی بهم میگن ما شما رو معرف نوشتیم، یا اجازه می­گیرن که معرف بنویسن.  یعنی آدم از نظر اخلاقی، شخصیتی، اجتماعی و مورد اطمینان بودن در حدی بوده که بهش اعتماد می­کنند و معرف می­نوسند، خدا رو شکر. این یک مورد رو کم ندارم  

/ 0 نظر / 3 بازدید