جزئیاتی درباره توطئه سوء قصد به جان رییس جمهور ایران در رم!

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا در خصوص موضوع سوء قصد علیه رییس جمهوری اسلامی ایران در سفر به رم گفت که این ماجرا توهم توطئه نبوده و صحت دارد.

ابوالفضل ظهره وند در گفت و گو با خبرنگار خبرهای ‪ ۱۶‬ایرنا در این‌باره تصریح کرد: یک روز قبل از سفر برای کنترل شرایط دستگاه ‪ X-RAY‬نصب شده در محلی که آقای احمدی نژاد قرار بود اقامت داشته باشد، به محل رفتم و در بررسی‌ها مشاهده شد که شدت یا میزان اشعه دستگاه مورد نظر که در داخل ساختمان قرار داشت ، بیشتر از حد معمول است.

ظهره وند با اشاره به اینکه میزان اشعه دستگاههای ‪ X-RAY‬در ایتالیا ‪۳۰۰‬ است، افزود: کمی بعد میزان اشعه دستگاه مذکور به بیش از ‪ ۵۵۰‬رسید و به مرور افزایش یافت و به ‪ ۸۰۰‬رسید .

سفیر ایران در رم ادامه داد: ابتدا به خرابی دستگاه مشکوک شدیم و به فرض اینکه دستگاه خراب است، دستگاه دیگری به محل آوردیم اما معلوم شد که مشکل از دستگاه نیست و ظاهرا اشعه از جایی کنترل می‌شد.

ظهره وند با بیان اینکه طبق گفته افراد متخصص در زمینه اشعه ‪X-RAY‬ درصورتی که میزان اشعه از ‪ ۱۵۰۰‬تجاوز کند، احتمال خطر جدی برای افراد حاضر در معرض آن وجود دارد ، گفت : وقتی رییس جمهوری وارد محل شد، میزان اشعه دستگاه بیشتر شد و به بالای ‪ ۱۰۰۰‬رسید بطوریکه آثار ناشی از شدت اشعه در محیط داخل ساختمان کاملا احساس می‌شد.

وی ارائه توضیحات درباره جزئیات بیشتر این توطئه و هویت عوامل آن را به زمان مقتضی موکول کرد.

منبع (+)

/ 0 نظر / 6 بازدید