چند توصیه به آقایان برای حمایت عاطفی از همسرانشان+ افاضات خودم

اگر می خواهید همسرتان همواره زنی با طراوت وسرزنده و مادری سنجیده ومهربان باشد تصور نکنید که مجبورید بهای سنگینی را برای حصول این نتیجه بپردازید. فقط کافیست روزانه دقایقی به دقت به حرفهای او گوش فرا دهید. دراین شرائط طبیعی ترین کاری که او خواهد کرد همان صحبت کردن است.  دراین مواقع برای اینکه همسرتان احساس کند که مورد پذیرش بیشتری است ، بهتر است چند توصیه زیر را رعایت کنید:

1- وقتی احساس می کنید همسرتان ناراحت است، منتظر حرف زدن او نمانید. اگر شما آغاز گر حرف باشید، 50 درصد ناراحتی اش را از بین می برید.

2- وقتی به او اجازه صحبت می دهید ، بدانید ناراحت شدن ازاینکه او چرا ناراحت است کمکی به حل مسئله نمی کند.

3- از قطع کردن سخن او اجتناب کنید.

4- وقتی نمی دانید که چه بگویید ، حرفی نزنید. اگر نمی توانید حرف مثبتی بزنید و یا اگر نمی توانید جانب احترام را بگیرید، ساکت بمانید.

5- اگر همسرتان قصد صحبت نداشت با طرح سئوال او را به صحبت تشویق کنید.

6- احساسات او را اصلاح نکنید و در مقام داوری برنیایید .

7- تا حد امکان آرامش خود را حفظ کنید. واکنش نشان ندهید چرا که اگر حتی برای لحظه ای کنترل خود را از دست بدهید، بازنده می شوید.

منبع (+)

چند تا توصیه هم من بکنم.

- وقتی با همسرتون حرف می زنین یا بیرون میرید لطفا موبایلتون رو خاموش کنید یا اگه خیلی آدم مهمی هستین که حتی یک ساعت هم نمی تونین بدون موبایل باشین بگذاریدش روی ویبره.  در این مورد هم در نظر داشته باشین که موبایلی که روی ویبره است و با هر تکونش دو متر از جا می پرید و هی صفحه شو نگاه می کنین که کی بوده و هی بلند بلند میگید وای فلانیه! میشه جواب بدم؟ یادم باشه بهش زنگ بزنم و ... هیچ فرقی با موبایل روشن نداره!!!
خداییش یعنی یک ساعت در هفته موبایلتون همراهتون نباشه،  اینقدر سخته؟

- وقتی با همسرتون صحبت میکنین، اگه نمی دونین چی بگین کافیه هیچ چی نگین!! این خیلی بهتر از اونه که یک چیزی بگین، شر درست کنه. بیکارین دنبال دردسر می گردین؟

- اگه اوایل ازدواجتونه بیزحمت درباره تمام خانم های فامیل و دوست و آشنا و همکار و زیبایی ظاهریشون و اندازه اجزای بدنشون و پردست و پاییشون در کسب درآمد و لباسهایی که تو مهمونیهای مختلف پوشیده بودند صحبت نکنین... نتیجه این حرفها رو که می دونین چیه!!!چشمک

-وقتی با خانومتون جایی میرید یا دارین حرف میزنین، لطفا بیشتر در مورد خودتون ٢ تا حرف بزنین. خانمها هیچ خوششون نمیاد که همش پای یک نفر سوم هم وسط باشه، نفر سوم میتونه دوستتون باشه، استادتون باشه، کارتون باشه، آخرین کتابی که خوندین باشه یا هر چی دیگه...

- وقتی خانمتون داره درباره احساسش راجع به یک موضوعی حرف میزنه یا میگه دلش چی می خواد بی زحمت ساکت باشین و گوش کنین. باور کنین اصلا لازم نیست حرفی بزنین!!! به خصوص اصلا لازم نیست راه حلهای عملی و غیر عملی و کائناتیتون رو ردیف کنین و به زور به خورد همسرتون بدین. کافیه یک خرده همدردی کنین یا تایید کنین یا فقط کله مبارکتون رو تکون بدین.

- در هفته یک روزی یا یک ساعتی رو به خانومتون اختصاص بدین و به این قرار دو نفره هفتگی در هر شرایطی پایبند باشین. خیلی جواب میده.

-وقتی خانومتون عصبانیه مجبور نیستین شما هم همون موقع عصبانی باشین. مجبورین؟!متفکر

/ 0 نظر / 2 بازدید