رقابتی­ترین انتخابات ریاست جمهوری

انتخابات هم تموم شد و آقای دکتر احمدی نژاد برای یک دوره چهارساله دیگه رئیس جمهور شدند.  انتخابات این دوره که بین چهار نامزد مهندس میرحسین موسوی، حجت الاسلام کروبی، دکتر رضایی و دکتر احمدی نژاد برگزار شد، از خیلی جهات منحصر به فردبود.  اولین دوره­ای بود که نامزدها مناظره تلویزیونی داشتند و چه نسبت­ها که به هم ندادند!!  مناظره تجربه جالبی بود.  خیلی از مواردی که تا به حال در خفا گفته میشد و خط قرمزهای نظام بود، بیان شد.  به همدیگه گفتند دروغگو، خیالپرداز، دزد، دیکتاتور،...!!!!! نامزدها ثابت کردند که هیچکدوم خیلی تجربه تبلیغات سیاسی و مناظره رو ندارند. 

در مدت مجاز برای تبلیغات انبوهی از اس ام اس­های مختلف بود که رد و بدل میشد. و البته مخابرات در روز انتخابات از خیر درآمد کلان اس ام اس ها گذشت و کلاً شبکه رو قطع کرد. 

تو این دوره رقابت رنگها رواج داشت.  طرفداران میرحسین رنگ سبز رو انتخاب کرده بودند که نشانی از سید بودن میرحسین بود.  جوان­ها دور مچ­هاشون نوارهای سبز رنگ بسته بودند و لباس­های سبز پوشیده بودند و موج سبز رو رقم زدند.

طرفداران کروبی هم رنگ طلایی رو انتخاب کرده بودند.  و در بین طرفداران رضایی کمابیش رنگ آبی دیده میشد.

بازار میتینگ­های انتخابی به شدت داغ بود.

بازار نامه­های سرگشاده به رهبری هم همینطور.

و سرانجام 22 خرداد.   شب رای­گیری با حضور کم نظیر مردم مواجه بودند مطابق آمار 85 درصد واجدین شرایط شرکت کرده بودند و در حالیکه طرفداران موسوی فکر می­کردند که قاطعانه پیروز انتخابات هستند، نتایج شمارش آرا نشون داد که آقای احمدی نژاد با اختلاف فاحشی رئیس جمهور شده­اند.

آقای احمدی نژاد: 24527516 رای برابر 63.62 درصد

آقای موسوی:      13216411رای  برابر 33.75 درصد

آقای رضایی         678240 رای      برابر 1.73  درصد

آقای کروبی          333635           برابر 0.85 درصد

 

با توجه به مجموع مناظره­ها و مباحث مطرح شده به نظرم آقای رضایی از بقیه قویتر ظاهر شده بودند و پخته­تر عمل می­کردند، من از اونجا که مطمئن بودم که آقای رضایی تو این دوره رای نمی­آرند و برای اینکه رای آقای موسوی نشکنه به ایشون رای دادم.

فعلاً هنوز تب انتخابات داغه! و جامعه تو بهت.

/ 0 نظر / 3 بازدید