فقدان دانشمندی ارزشمند

به گزارش خبرنگار «بازتاب»، «اورشليم پست» در گزارشي تأکيد کرد، موساد اين توانايي را ندارد که در ايران عمليات انجام دهد.
33134.jpgدر همين حال، گزارش ‌تکميلي خبرنگار «بازتاب» حاکي از آن است که اين ادعا، جمعه گذشته توسط يک مأمور اطلاعاتي آمريکايي نزديک به موساد در جمع چند خبرنگار آمريکايي مطرح شده است.

از سوي ديگر، يکي از نزديکان حسين‌پور به «بازتاب» اعلام کرد: «دكتر اردشير حسين‌پور، دکتراي فيزيک حالت جامد، داراي دو ليسانس مهندسي الکترونيک با 240 واحد پاسي و ليسانس فيزيک همچنين داراي دو فوق ليسانس الکترونيک و فيزيک بود.

او ضمن اين که از طراحان سوالات دکتري فيزيک در ايران بود، مديريت پروژه 12 طرح مهم دفاعي از تئوري تا اجرا را بر عهده داشت. از جمله عناويني که ايشان مديريت پروژه‌اش را بر عهده داشته که اصل طرح نيز توسط ايشان تهيه شده است مي‌توان به طراحي موتور و پيشرانه هاي موشک شهاب سه و ساخت موفقيت‌آميز رنگ ضدرادار که امواج (الكترو مغناطيس) فرستاده شده توسط رادار مركزي (سنتر) را جذب مي‌كند اشاره كرد.

دكتر حسين پور از اعضاي هيأت علمي دانشگاه صنعتي مالك اشتر(علوم و تحقيقات دفاعي) بود و ضمن تاسيس مركز تحقيقات الكترو سرام امواج الكترو مغناطيسي در دانشگاه صنعتي مالك اشتر يكي از طراحان وسازندگان سانتريفيوژ در ايران بود.

دكتر اردشير حسين پور متاسفانه 20 روز قبل در حالي كه چهل سال بيشتر سن نداشت و يكي از دارندگان مدال در رشته ورزشي كونگ فو بود، در خوابگاه اساتيد دانشگاه شيراز موسوم به خوابگاه (صدرا) فوت نمود.»

امروز هم جايزه اول بخش ابتكار بيستمين دوره جشنواره بين‌المللي خوارزمي به زنده‌ياد دكتر اردشير حسين‌پور، استاد و پژوهشگر جوان دانشگاه‌هاي شيراز و صنعتي مالك اشتر اعطا شد.

24 ساعت بعد از راي هيات داوران بيستمين جشنواره بين المللي خوارزمي به طرح اين دانشمند بر جسته ايراني، روح جست‌وجوگر وي عرصه خاك را به سوي ملكوت ترك و ياد چهره بشاشش را در خاطر دوستان،‌ همكاران و عزيزانش ماندگار كرد.

براي مشاهده فيلم تشييع پيكر اين دانشمند ايراني كليك كنيد.

***صرفنظر از اینکه واقعاْ ایشون رو  ترور کردند یا نه- از دست دادن چنین مغزهای متفکری واقعه ای اسف بار است و جبران ناپذیر.  کاش بیشتر به فکر نخبگان کشور باشند.

/ 0 نظر / 3 بازدید