احمدي‌نژاد: راه امام خميني راه نجات ملتهاست

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور اسلامي ايران كه شامگاه يكشنبه در اجتماع هزاران نفر از عاشقان حضرت امام خميني (ره) در مرقد امام و به مناسبت هجدهمين سالگرد رحلت ايشان سخن مي‌گفت، اظهار داشت: خدا را سپاسگزارم كه در هجدهمين سالكرد ارتحال حضرت امام شاهد شور، ايمان، استقامت و وفاداري ملت ايران و ملت‌هاي آزاده و انسانهاي عدالت‌طلب نسبت به امام عزيز هستيم.

وي با عرض تسليت به همه بشريت و رهروان راستين امام (ره) بيان داشت: بزرگداشت امام، بزرگداشت همه خوبي‌ها، ارزش‌ها و كمال‌جويي‌ها است، چرا كه امام تجلي زيبايي‌ها، خوبي‌ها و نقطه آمال آرزوهاي بشريت در دنياي معاصر است.

احمدي‌نژاد با بيان اين كه وقتي به رفتار و مواضع امام نگاه مي‌كنيم، همه ارزش‌هاي متعالي و خصلت‌هاي انديشمندانه را در وجود ايشان متجلي مي‌بينيم تصريح كرد: امام يك حقيقت جاري در هستي است، چرا كه با حقيقت عالم هستي پيوند خورده و زندگي خود را وقف آرمان‌هاي الهي كرده بود.

وي با تأكيد بر اين كه امام (ره) جاويد خواهد ماند و درس‌هاي او تا ابد راهگشاي همه انسان‌ها و ملت‌ها خواهد بود، گفت: او با انبياء الهي، ائمه طاهرين و امام عصر پيوند خورد و چون با اصل هستي پيوند خورده بود، جاودان خواهد ماند.

رئيس جمهور افق امام را تابنده‌تر از گذشته به بشريت عنوان كرد و افزود: تنها راه براي نجات انسان‌ها راهي است كه امام در مقابل آنها قرار داده و مي‌بينيم كه مطالبات، آرمان‌ها و ارزش‌هايي كه امام منتشر و بر آن تأكيد كرده و زندگي خود را با آن نوراني نمود، به عنوان بالاترين ارزش شمرده مي‌شود.

وي با اشاره به اين كه امروز در هر جاي دنيا قدم مي‌گذاري نام امام جاري است تأكيد كرد: امام يك حقيقت جاري در زمان و مكان است و مجموعه انديشه و حركت ايشان يك مكتب كامل براي عزت، كرامت، نجات و تعالي جامعه بشري است.

رئيس شوراي عالي انقلاب فرهنگي با شمردن درس‌هايي از انديشه و تفكر امام اظهار داشت: امام خميني يك موحد حقيقي بود و به خدا اعتماد و توكل داشت و از هيچ قدرتي نمي‌هراسيد و در سخت‌ترين صحنه‌ها ايستاد و هيچ كس ذره‌اي ترديد و واهمه در امام مشاهده نكرد، چرا كه او اصالت را به قدرت خدا مي‌داد.

وي ادامه داد: درس بزرگ امام براي ملت‌ها، انديشمندان، علما، عدالت‌خواهان و آزادي‌خواهان كار براي خدا است، چرا كه كار براي خدا جاودانه و شكست‌ناپذير است.

احمدي‌نژاد اخلاق و مهرورزي، عشق به خدمت‌گذاري، عمل به گفته‌هاي خود، خودباوري، توجه به كمال انسانها و توجه به عدالت را از ديگر درس‌هاي امام عنوان كرد و گفت: امام براي احياي كرامت انسان‌ها و جامعه بشري و هدايت آن به سمت قله‌هاي پيشرفت قيام كرد.

رئيس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود خطاب به امام عزيز گفت: اي امام، اي روح خدا، اي حقيقت جاري امروز در تمام دنيا جوانان همان فريادي را مي‌زنند كه شما زديد و همان ارزشهايي را دنبال مي‌كنند كه شما دنبال كرديد.

وي تأكيد كرد: امروز مكتب شما مكتب همه جوانان عالم است و امواج خروشان ملت‌ها و جوانان به حركت درخواهد آمد و طومار نظام سلطه را در هم خواهد پيچيد.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور اسلامي ايران كه شامگاه يكشنبه در جمع زائران حرم مطهر امام (ره) به مناسبت هيجدهمين سالگرد ارتحال حضرت امام سخن مي‌گفت، در ادامه سخنانش اظهار داشت: امروز جوانان ما درس‌آموخته مكتب امام هستند و دنيا بداند كه اين ملت ظالم نيست، اما سرسوزني زير بار ظلم و ستم نخواهد رفت.

رئيس جمهور با اشاره به پيشرفت‌‌هاي فن‌آوري هسته‌اي ايران گفت: جوانان اين كشور با خودباوري و توكل به خدا ايستاده‌اند و امروز ايران عزيز جايگاه خود را در قله‌هاي علم و فن‌آوري تثبيت كرده است.

وي با بيان اين كه ملت ايران خود را باور كرده است، بيان داشت: اگر ملتي توانمندي‌ خود را باور كند، شكست‌ناپذير خواهد بود و به فضل الهي اگر همه قدرت‌هاي عالم 24 ساعته حنجره خود را پاره كنند، ملت ايران شكست‌ناپذير است و شكست‌ناپذير خواهد ماند.

احمدي‌نژاد خطاب به دشمنان ملت ايران بيان داشت: بدانيد كه راه ملت ايران راه امام است و اين ملت پاي مباني امام خواهد ايستاد.

وي نسل جوان و سوم انقلاب اسلامي را مؤمن‌تر، مستحكم‌تر، مقاوم‌تر، هوشيارتر و وفادارتر به راه امام دانست و افزود: نسل سوم در وسط صحنه ايستاده و از پاي نخواهد نشست.

رئيس جمهور علت عصبانيت دشمنان را از ملت ايران مقاومت ايرانيان در مقابل استكبار عنوان كرد و افزود: قدرت‌هاي استكباري آمده‌اند تا ملت‌ها را چپاول كنند چرا كه آنها مي‌‌خواهند با سلطه بر ملت‌ها به قله‌هاي تعالي دست يابند و رمز دشمني آنها با پيشرفت هسته‌اي ملت ايران در همين است.

رئيس شوراي عالي امنيت ملي خطاب به دشمنان ملت ايران گفت: دعوت ملت ايران را بپذيريد چرا كه دعوت ملت ايران يك دعوت حق است و به نفع شما و ملت‌هاي شما است و دست از اين جنايات، تجاوز و اشغالگري برداريد و به سمت دوستي با ملت‌ها برگرديد.

وي ادامه داد: اگر به اين دعوت حق پاسخ مثبت ندهيد، دست قدرت الهي به زودي از آستين ملت‌ها بيرون خواهد آمد و شما را مانند فرعون و نمرود به خاك مذلت خواهد كشاند.

احمدي‌نژاد در موضوع هسته‌اي با تأكيد براين كه ملت ايران روزبه‌روز يك گام بلند به جلو برداشته بيان داشت: به شما گفته‌ بوديم كه پرونده ايران را بر خلاف قانون به شوراي امنيت نفرستيد و قطعنامه صادر نكنيد، چرا كه اين كار براي شما سودي ندارد و ديديد كه ملت ايران يك قدم هم عقب‌نشيني نكرد.

وي تنها راه حل را گفت‌وگو و تبعيت از قانون و عدالت خواند و تأكيد كرد: امروز ملت ايران متحد، يكپارچه پشت‌سر مقام معظم رهبري ايستاده و سرسوزني از حقوق خود عقب‌نشيني نخواهد كرد.

رئيس جمهور با تأكيد بر اين كه امروز ملت ايران يك كشور هسته‌اي است، گفت: ايران صاحب فن‌آوري و توليد سوخت هسته‌اي است و اين علم در ذهن جوانان ما وجود دارد و دشمنان قادر نيستند ديگر به ما آسيب بزنند و ما را از مسير خود بازدارند.

احمدي‌نژاد با بيان اين كه دشمنان امروز به پايان راه رسيده‌اند، اظهار داشت: آنها ممكن است هنوز در ذهن‌شان اين باشد كه به بعضي از افراد در داخل كشور اميد داشته‌ باشند تا بتوانند ملت ايران را به سازش دربيآورند و به همين خاطر باقي‌مانده قدرت خود را جمع‌ كرده‌اند تا به اصطلاح با يك تهديد ملت ايران را به عقب‌نشيني وادار كنند، اما بدانند كه ملت ايران دست آنها را خوانده و در مسئله هسته‌اي هيچ‌كسي در اين كشور پيدا نمي‌شود كه در مقابل آنها كوتاه بيايد.

رئيس شوراي عالي امنيت ملي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به حمله سال گذشته رژيم صهيونيستي به لبنان گفت:‌ آنها سال گذشته با حمايت قدرت‌هاي فاسد به تصور اين كه لبنان حلقه‌ ضعيفي در منطقه است و مي‌توانند به يك پيروزي دست يابند، به اين كشور حمله كردند، اما به فضل الهي با مقاومت فرزندان امام هيمنه نظام صهيونيستي فرو ريخت.

احمدي‌نژاد با بيان اين كه آنها از سال گذشته در حال نقشه‌كشي، تجهيز و برنامه‌ريزي هستند تا با ايجاد فتنه و آشوب راه را براي هجوم به لبنان آماده كنند، گفت: ملت لبنان هوشيار باشند و بدانند كه رمز عزت آنها وحدت در مقاومت است.

وي همچنين خطاب به كشورهاي منطقه گفت: مبادا هنگامي كه رژيم صهيونيستي و حاميانش در فرو رفتن در باتلاق هستند، ننگ سازش را بپذيرند.

رئيس شوراي عالي امنيت ملي با هشدار به رژيم صهيونيستي گفت: اگر به چنين خطايي دچار شويد و بخواهيد جنگي دوباره در منطقه عليه ملت مظلوم لبنان به راه بيندازيد بدانيد اين‌بار اقيانوس خشم ملت‌هاي منطقه طوفاني مي‌شود و ريشه‌ پوسيده شما را از منطقه برخواهند كند.

وي در پايان ملت ايران را ملتي صلح‌طلب، عدالت‌طلب و پيرو آموز‌ه‌هاي امام خميني (ره) دانست و گفت: دعوت ملت ايران، دعوت به صلح،‌ آرامش پايدار و عدالت براي همه جهان است.

/ 0 نظر / 2 بازدید