چهره ماندگار

   

 

بروزرسانی : چهار شنبه 18 تیر 1393

«استاد دکتر احمد شیمی» درگذشت + زمان مراسم تشییع و ترحیم

   

استاد بازنشسته‌ دانشکده‌ دامپزشکی دانشگاه تهران و از چهره های ماندگار کشور در سن ۹۹ سالگی دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت ...


پروفسور احمد شیمی استاد برگزیده پنجمین همایش چهره های ماندگار کشور، در سال 1294 در بروجرد متولد شد و پس از اخذ مدرک دیپلم از دبیرستان شرف تهران وارد دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران شد و در سال 1321 از رساله دکترای خود در این دانشگاه دفاع کرد.

از جمله فعالیت های پروفسور شیمی می توان به فعال کردن آزمایشگاه باکتری شناسی و ویروس شناسی و راه اندازی بخش بیماریهای طیور دانشگاه تهران، ارائه مقالات مختلف و متعدد علمی به سمینارها و کنفرانسهای داخلی و خارجی، تالیف و ترجمه 15 عنوان کتاب در زمینه های ویروس شناسی، میکروب شناسی، بیماریهای عفونی، ایمن شناسی و بیماریهای طیور نام برد.

حکیم مهر ضایعه درگذشت این استاد گرانقدر را به خانواده‌ی بزرگ دامپزشکی کشور تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت و مغفرت واسعه‌ی الهی، و برای بازماندگان صبر و اجر مسألت دارد.

 

مراسم تشییع پیکر ایشان روز شنبه 21/4/93 از محل دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران به سوی بهشت زهرا می باشد.

مراسم ختم آن مرحوم هم در روز یکشنبه 22/4/93 از ساعت 14:30 تا 16 در مسجد نور (تهران، خیابان فاطمی، نرسیده به میدان فاطمی) برگزار خواهد شد.

 

/ 0 نظر / 3 بازدید