مدیران دولتی جوایز هفته پژوهش را بین خودشان تقسیم كردند!

نوروز: نوع برگزاری جشنواره هفته پژوهش و اهدای جوایز و لوح‌های تقدیر حتی انتقاد خبرگزاری دولتی ایرنا را هم برانگیخت.

بنابرخبری كه این خبرگزاری (+) در بخش خبری ویژه خود منتشر كرده، «بخش اعظم مراسمی كه به‌نام تقدیر از پژوهشگران و دانشمندان عرصه پژوهش و فناوری برگزار شد به اهدای لوح تقدیر به روسای دانشگاهها، موسسات پژوهشی و قطبهای علمی اختصاص داشت كه در مراكز آنها پژوهش و یا پیشرفت علمی و فنی حاصل شده است».

pajoohesh01.jpg

«خبرهای 16» می‌افزاید: در این مراسم كه در مركز آفرینشهای هنری كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان و در جنب گشایش نمایشگاه ویژه طرحهای پژوهشی و فناوری برگزار شد، نام كمی از محققان و پژوهشگران در میان گیرندگان لوح تقدیر شنیده می‌شد.

در این زمینه، یكی از محققان یك موسسه مطالعات در علوم انسانی، نوشته‌ای را به خبرنگار ایرنا داد كه این موسسه با تلاش تمامی پژوهشگرانش، رتبه‌های بالای پژوهشی را به دست آورده ولی لوح تقدیر را رییس آن گرفته است!

گفتنی پیش از این هم در مراسم تقدیر وزارت علوم از اساتید نخبه و بسیجی، «یحیی رحیم‌صفوی» فرمانده سابق سپاه كه خود بعنوان یك مقام مسؤول برای اهدای جوایز دعوت شده بود، در حالی كه جوایز یكی از برگزیدگان را می‌داد، خود بعنوان «استاد نمونه» معرفی شد و جایزه‌ای دریافت كرد!

عكس پیوست كه از خبرگزاری ایسنا گرفته شده، اهدای جایزه پژوهش از سوی وزیر علوم به رییس دانشگاه تهران را به نمایش می‌گذارد.

/ 0 نظر / 3 بازدید