30 دستاورد تحقیقاتی کشاورزی در کشور رونمایی می شود

کرج - خبرگزاری مهر: رئیس سازمان ترویج و تحقیقات کشور گفت: 30 دستاورد تحقیقاتی کشاورزی و دامی به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در کشور رونمایی می شود.    

به گزارش خبرنگار مهر در کرج، جعفر خلقانی ظهر امروز در حاشیه مراسم دومین همایش ملی کاربرد فناوری در علوم کشاورزی و منابع طبیعی در نشستی مطبوعاتی اظهار داشت: این تحقیقات با محورهای علوم دامی، تولیدات گیاهی، فناوری هسته ای و مهندسی، عقیم سازی آفات، کاهش سموم، طول عمر مواد غذایی و .... است که در این هفته با حضور رئیس جمهور و مسئولان کشوری رونمایی می شود.

وی افزود: تاکنون کاربرد فناوری هسته ای در بخش کشاورزی در کشور صرف اصلاح ارقام جدید گیاهی، مقاوم سازی گیاهان در برابر سرما، خشکی و شوری اراضی کشاورزی، مبارزه با بیماری های گیاهی و ... شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: ارقامی که نامگذاری و به صورت علنی معرفی می شوند، قابلیت آن را دارند که در زمینهای کشاورزی کاربردی شوند و کیفیت محصولات را بهبود بخشند.

خلقانی یادآور شد: باید بین دو تا سه درصد درآمدهای تولیدات ناخالص ملی به بخش تحقیقات اختصاص پیدا کند تا حداقل نیازهای پژوهش در این بخش برطرف شود که در حال حاضر تنها 25/1 درصد به این امر اختصاص می یابد.


امانت داری و اخلاق مداری


استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع " خبرگزاری مهر " مجاز است.  
در همین زمینه بخوانید ...   30 دستاورد تحقیقاتی کشاورزی در کشور رونمایی می شود   30 درصد تولیدات کشاورزی ضایعات است   حمایت ویژه دولت نهم فناوری هسته ای را کاربردی کرد   دومین همایش ملی کاربرد فناوری هسته ای در علوم کشاورزی آغاز شد

/ 0 نظر / 2 بازدید