پشت قاب پنجره چشمانم

بغض چونان دخترکان یتیم گیسو پریشان، سر بر شانة بی کسی نهاده و پشت قاب پنجرة چشمانم، معصومانه نگاهم می­کنند و آنقدر منتظر می­مانند تا این دریچه را بگشایم. اما نه شانه­هایم تاب لرزیدن دارند و نه چشمانم اشکی برای غلطیدن.

کبوتر کوچک دل، هوای پریدن و اوج گرفتن در کرانه­های آبی خاطرت را در سر می­پروراند؛  اما مرا پر پروازی نمانده است.

و این نای سوخته به وسعت تنهایی تمامی تنهائیان، در وسوسة دلتنگی­ها می­سوزد تا ناله سر دهد؛ اما کو نوای نالیدن.

پاهایم مرا به سوی تو می­کشانند و دستانم ...

و دستانم که مجبورم می­کنند بر جای بمانم و برای تو بنگارم؛ برای تو که شاید هیچ گاه دیدگان آسمانیت در میان کوچه­ پس کوچه­های تنگ و کاهگلی نوشته­هایم نه شوق و نه حتی مجال دویدن پیدا کنند. برای تو که شاید هیچ گاه مرا در این نزدیکی نبینی.

و من مدتهاست در حصار سرزمین بی اصوات خویش تو را چونان صنمی به تماشا ایستاده­ و عاشقانه می­ستایم و هر بار که ریسمان سخت دلتنگی با حلقه­های گرم سرشکی گره می­خورد؛ برای تو می­نگارم برای تو که آنی از من دور نیستی. برای تو که آنی از من جدا نیستی. با منی. به هر جا که باشم و به هر حال که باشم. حتی در سرگشتگی کلمات مرا بهانه تویی.

                                                                                                            (فاطمه ولی پور)

 

/ 4 نظر / 4 بازدید
مهرداد

فکر می کرد روحم را به شيطان فروخته ام حالا که ببيند روزگارم را پوزخندی می زند و خوشحال می شود از آنچه حقم بوده... نمی داند حتی شيطانی نبود که روحم را به او بفروشم. **** روبه آسمانی گذارده ام که خدایش شبیه خدای تو نیست. خدایش هر روز با اشکی متولد می شود و هر شب با اشکی می میرد. **** فریاد آسمان را به بازی مگیر... حکایت نزدیک است. باری دیگر خون خواهد بارید... **** چرا از تو گلم خبری نيست... دل نگرونم...

مهسا

/من راه خانه‌ام را گم کرده‌ام اسامی آسان کسانم را از یاد برده ام؟ ديگر چيزی به ذهنم نمی‌رسد حتی همان چند چراغ دور که در خواب مسافرانْ مرده بودند! من راه خانه‌ام را گم کرده‌ام

مامان پویان

سلام. خوشحالم که باز اینجا ام و می تونم از نوشته هاتون استفاده کنم. خیلی از بابت عیادتها و سرزدنهاتون و همینطور از پیامهای مخبت آمیزتون ممنونم. حضور شما دوستان تو روزای سخت مایه دلگرمی بود. از دوستی و محبت بی دریغتون ممنونم و خدا رو شکر می کنم. شاد باشید.