تازه‌ترین اخبار از جنایت مشمئزکننده در مهد تمدن اروپایی

تازه‌ترین اخبار از جنایت مشمئزکننده در مهد تمدن اروپایی
پس از آغاز تحقیقات پلیس، پدر به تجاوزات خود و بچه دار شدن از دخترش اعتراف می‌کند و آزمایشات DNA انجام شده هم موضوع را ثابت می‌کند...پدر 3 نفر از کودکان را پس از به دنیا آمدن، بیرون آورده و الیزابت را مجبور به نوشتن نامه‌ای در مورد آنها می‌کند و سپس با نشان دادن نامه به مقامات و این که دخترش بچه‌ها را در اطراف خانه رها کرده و قادر به نگهداری از آنها نیست، موفق به گرفتن شناسنامه برای 3 نفر از آنها شده

کد خبر: ۹۹۳۳تاریخ انتشار: ۲۳:۴۶ - ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۷تعداد بازدید: ۳۵۳۵۹

8390_310.jpg
 ماجرای حبس یک دختر اتریشی در زیر زمین خانه پدری به مدت 24 سال و 7 بار بچه‌دار شدن پدر از او، با بازتاب گسترده‌ای که در جهان داشت، باعث شوکه شدن افکار عمومی شده است.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، این جنایت در خانه وحشت در کشوری انجام می‌شود که بسیاری از دخالتها در امور داخلی کشورهای دیگر در قالب توصیه به رعایت حقوق انسانها از آن انجام می‌شود.
روز یکشنبه خبرگزاری‌ها خبری را منتشر کردند که در ابتدا مردم اتریش و سپس مردم جهان را شوکه کرد: پدری در اتریش به اتهام 24 سال حبس دخترش در سلولی زیر زمینی در زیر محل زندگیش و 7 بار بچه‌دار شدن از او، بازداشت شده و دختر به همراه 3 بچه که تمامی عمر خود را در این سلول گذرانده بودند، سرانجام رهایی یافتند.

جوزف فریتزل 73 ساله، روز یکشنبه دختری 19 ساله به نام کریستن را در حال بیهوشی به بیمارستانی در شهر آمستتن اتریش می‌برد تا مورد درمان قرار گیرد و اظهار می‌کند، او دختر فرزند ناپدید شده‌اش است که با یک نامه، او را در نزدیکی خانه رها کرده و خواستار درمان او شده است.

مقامات بیمارستان با توجه به وضعیت کریستن و برای مطالعه سوابق بیماری او، خواستار ملاقات با مادر شده و پس از آگاهی عمومی، برای یافتن مادر جوزف مجبور به بیرون آوردن الیزابت، دخترش از زیرزمین خانه پس از 24 سال می‌شود که پس از اظهاراتی در بیمارستان، مقامات به پلیس اطلاع داده و پلیس با بازداشت پدر، تحقیقات را آغاز می‌کند.
الیزابت در سال 1984 و زمانی که 18 ساله بود، توسط پدر به این سلول منتقل شده و مرتباً مورد آزاد جنسی پدر قرار می‌گیرد. جوزف به همه اقوام و دوستان و حتی همسرش می‌گوید که دخترشان وارد فرقه مذهبی جدیدی شده و خانواده را ترک کرده است.

زیرزمین یا زندان 24 سالهپس از آغاز تحقیقات پلیس، پدر به تجاوزات خود و بچه دار شدن از دخترش اعتراف می‌کند و آزمایشات DNA انجام شده هم موضوع را ثابت می‌کند.
پدر 3 نفر از کودکان را پس از به دنیا آمدن، بیرون آورده و الیزابت را مجبور به نوشتن نامه‌ای در مورد آنها می‌کند و سپس با نشان دادن نامه به مقامات و این که دخترش بچه‌ها را در اطراف خانه رها کرده و قادر به نگهداری از آنها نیست، موفق به گرفتن شناسنامه برای 3 نفر از آنها شده و 3 کودک دیگر نیز از بدو تولد در همان سلول پیش مادر خود زندگی را آغاز می‌کنند.

بر اساس اعترافات فریتزل 73 ساله، یک کودک دیگر چند روز پس از تولد در سال 1996 جان خود را از دست می‌دهد و توسط پدر در بیرون از خانه سوزانده می‌شود.

پلیس در حال حاضر بازجویی‌ها از جوزف را ادامه می‌دهد. اما پزشکان هنوز اجازه بازجویی از الیزابت و فرزندانش را به پلیس نداده‌اند. الیزابت و خانواده‌اش هم‌اکنون در یک کلینیک پزشکی تحت مراقبت روانی یک تیم مجرب از روانپزشکان قرار دارند تا آنها را برای کنار آمدن با وضعیت جدید زندگی و رهایی از خشونتهای بی‌رحمانه این چند سال آماده کنند.
به گفته دکتر «ببرتولد کپلینگر» رئیس این کلینیک روانپزشکی، بازگشت آنها به حالت عادی بین 5 تا 8 سال طول خواهد کشید.
وی در مورد اولین دیدار رزمری، همسر 60 ساله جوزف با الیزابت، دخترش می‌گوید: این دو فقط فرصت کردند به آغوش یکدیگر بروند و به تلخی تنها گریه کنند. مادر با هق هق ابراز تأسف می‌کرد و می‌گفت که چیزی برای گفتن ندارد. آنها با گریه به یکدیگر قول دادند که دیگر هرگز همدیگر را تنها نگذارند.

وی افزود: فلیکس، پسر 5 ساله و استفان، پسر 17 ساله‌ای که تمام عمر خود را با مادر سپری کرده‌اند، رفتارهای عجیبی دارند و نحوه برقراری ارتباط از سوی آنها عادی نیست و بعضی اوقات با صداهایی مانند حیوانات صورت می‌گیرد. اما فلیکس انعطاف بیشتری را برای تطابق با جهان جدید اطرافش نشان می‌دهد و به ویژه از سوار شدن در ماشین بسیار هیجان زده شده بود.

مقامات اظهار کرده‌اند که کودکان پس از خروج از زیرزمین در روز یکشنبه، برای اولین بار نور خورشید را دیدند و پس از دیدن ماه، هر دو با دهانی باز تنها به آن خیره شده بودند.
مردم اتریش در حالی که هنوز هم در شوک ربایش یک دختر 10 ساله و 8 سال حبس او در سال 2006 به سر می‌برند، متعجب هستند که این جنایت چگونه سال‌های سال فاش نشده است.
سوالات زیادی در این‌باره باقی است که چگونه متهم با نام «جوزف فریتزل» 73 ساله همه همسایگان، اقوام، مقامات اجتماعی، پلیس و حتی همسرش را در این مدت طولانی گمراه کرده است.

در سال 2006 هم مشخص شد دختری 10 ساله به نام ناتاشا کامپوش در راه مدرسه ناپدید شد و دیگر اثری از او یافت نشد. 5/8 سال بعد وی سرانجام موفق به فرار از دست مردی شد که او را در تمام این مدت در زیرزمین خانه‌اش حبس کرده بود و آزار می‌داد. چند ساعت پس از فرار ناتاشا، رباینده خود را جلوی یک قطار می‌اندازد و کشته می‌شود.

دختر و مادرش

«فریتزل» در سال 1935 متولد شده و در زمان حمله نازی‌ها به اتریش پیش از جنگ جهانی دوم، یک کودک بوده است. دختر او هم اکنون 42 سال دارد و از 19 سالگی در سلولی که در زیر ساختمان ساخته شده بود، زندانی شده است.
«تایمز» انگلیس به این نکته اشاره کرد که اتریش همیشه با شعار آب و هوای پاک کوهستانی و آفتاب دلچسب، خارجی‌ها را جذب می‌کرد، اما هیچ‌گاه سخن از خانه‌ای بدون پنجره و بوی نم‌زدگی نبوده است.
تایمز ادامه می‌دهد: «باید متوجه کودکانی بود که حدود 18 سال در سلول زندانی بوده‌اند و علاوه بر ندیدن نور خورشید و نرفتن به مدرسه، هیچگاه هم هوای پاک کوهستان‌های اتریش را استنشاق نکردند. آنها زندانی مردی بودند که هم پدر و هم پدربزرگشان بود.»
این بچه‌ها نه تنها کودکی خود را از دست داده‌اند، بلکه قربانی جنایتی کثیف هستند که می‌توان آن را جنایت قرن دانست. باید دانست که در کنار دهکده‌های آفتابی اتریش، دره‌هایی نیز وجود دارد که در سایه کوهستان‌هاست.
در همین حال پلیس اتریش اعلام کرده که این پرونده یکی از بدترین جنایات تاریخ این کشور است.

روزنامه «دیلی میل» انگلیس هم در تیتر خود اتریش را کشور «اختفاء، رسوایی و سرزمین کودکان از دست رفته» خواند. مقامات کشور اتریش اعلام کردند، قصد دارند برای کمک به رهایی زنی که 24 سال در سلولی توسط پدرش زندانی بود، هویت‌های جدیدی را در اختیار وی و فرزندانش قرار دهند.

«هانس هینس لانس»، رئیس سازمان خدمات اجتماعی شهر اعلام کرده که نامها و هویت جدیدی را قرار است به قربانیان این جنایت بدهند که این طرح تا چند هفته آینده قطعی خواهد شد. وی افزود: در حال حاضر مهمترین چیزی که همه نیز متمرکز بر آن هستند، مراقبت روانی از قربانیان است.
این در حالی است که حال کریستن، بزرگترین دختر الیزابت که با بیماری خود سبب نجات مادر و برادرانش شد، وخیم اعلام شده است. وی به علت از کار افتادگی کلیه‌ها به کما رفته و هم اکنون در بیمارستان تحت دیالیز قرار دارد.
مقامات اعلام کرده‌اند، مهمترین اقدام در حال حاضر، تلاش برای بهبود روانی قربانیان این جنایت کثیف است که روانپزشکان به شدت در حال تلاش برای انجام آن هستند.
اکنون حتی اگر مرگ کودک چند روزه در کنار آدم‌ربایی به جرم آزارهای متعدد جنسی این مرد علیه دخترش اضافه شود، حداکثر او با مجازات حبس ابد مواجه خواهد شد! حال آن که زندگی را برای 2 دهه برای چندین انسان به سیاهی کشانده است.
نظرات کاربران:
این ماجرا خارج از حیوانی بودنش همه جایش شک اور است که چگونه مادر و بقیه اعضای خانواده الیزابت در همان خانه زندگی میکردند و هیچ وقت طی 24 سال سری به زیر زمین خانه نزدند. و یا اینکه چگونه 3 نفر یک دختر 19 ساله و یک پسر 17 ساله با مادرشان زورشان به یک پیرمرد 73 ساله نمیرسد که فرار کنند. اصلا چگونه این دختر 7 زایمان داشته و کسی بویی نبرده است؟!!
عجب دنیای کثیفی شده!
کسانی که خود ردای دفاع از آزادی و حقوق بشر به تن کردن غافل از مردمان کشور خود شده اند.
واعظان کین جلوه در محراب و منبر می کنند.....چون به خلوت می روند آن کار دیگر می کنند
واقعا آدم از شنیدن این موضوعات تاسف می خوره و اشک ازچشمانش جاری می شود . چطور پدری حاضر می شود با دخترش چنین کاری بکند . خدایا من از وقتی این موصوع را خواندم دارم دیوونه میشم . خدایا خودت مارا به راه راست هدایت کن و بگذار که همیشه انسان بمانیم
ضمن لعنت بر چینین عمل قبح و کثیفی، که به علت عدم ارتباط قبلی با خداوند رخ می دهد، یاد آوری می گردد که مراقب اعمال خویش نیز باید باشیم تا مورد رحمت قرار گیریم انشاالله
واقعا"آدمی می ماند که چه بگوید؟؟؟وقتی می خواهند رذالت انسانی را توصیف کنند از ان به رفتارهای حیوانی تعبیر می کنند اما کدام حیوانی با همنوع خود این چنین می کند(بچه اش که بماند)؟؟؟؟؟
نبایداز حق گذشت که اروپا در بسیاری از زمینه ها انصافا"پیشرفت خوبی داشت اما در کنار ان چنین لجن پراکنی هایی نیز وجود دارد.
فکر کنم که این پرونده یکی از رذالت انگیز ترین جنایت های بشری بود.
سلام.این فرد یک بیمار روانی است که در هر کشوری ممکن است وجود داشته باشد .انتشار اینگونه اخبار بدون تحلیل درست اشاعه فحشاست.
به سختی می توان حتی کلمات این خبر را خواند...
وقتی دین از جامعه رخت بربندد انسان از حیوان نیز پست تر خواهد شد.
شاید آدم با خوندن این چیزا بیشتر به انسان بودن خودش فکر کنه و اینکه هر کدام از ما تو زندگیمون چقدر به انسان بودن و انسان ماندن نزدیکیم!
واقعاً هنوزم از شوک خارج نشدم. بدا به حال ما که تو چه دورانی داریم زندگی می کنیم.
اصلا نمی دانم چی بگم فقط می دانم بغض در گلویم گیر کرده . خدایا ما را به حال خودمان نگذار
نمیتونم فکر کنم بهم ریختم
یه مادر
من که فقط اشک ریختم
خدایا دنیا چرا اینجوری شده؟
به نظر این جانب هیچ تعجبی ندارد زیرا وقتیکه انسانها از مسیر اصلی انسانیت خارج میشوند دیگر انها رات نمیتوان انسان نامید وخوی وخصلت انها از هر حیوان درنده درنده تر خواهند بود بنا بر این باآنهمه سفارش انبیاء که برای ایمان به خداوند واعتقاد عملی به نتیجه اعمال هر انسان شده است کسی خلاف آنعمل کند همین خواهد بود که ملاحظه میشودوتمام اینگونه جنایتهاناشی از تمدن غرب وبی اعتقادی به خداوند میباشد
با سلام:
اگر این رویداد همانگونه که بیان شده, اتفاق افتاده باشد در رذالت انگیز بودن و کثیفی ان شکی نیست و حتی خواندن این سطر ها ادمی را متنفر می کند .
اما نکات بسیاری این میان مطرح می شود که تا زمانی پاسخی برای ان داده نشود نمی توان قضاوت کرد:
پلیس (ان هم پلیس سمج اروپا) چگونه به اتکا به نامه کذایی قضیه را پی گیری نکرد؟چرا در صدد یافتن و تحقیقی از فرقه موهوم بر نیامد؟چگونه زیر زمین خانه ای 24 سال توسط دیگر اعضای خانواده باز نمی شود؟ایا رفت و امد های این مرد به زیر زمین باعث شک و تردید دیگر اعضا خانواده نشد؟مواد غذایی و امکانات پزشکی چگونه به این افراد می رسید؟ایا طی این مدت طولانی نمی شد که هیچ واکنشی نشان داد تا افراد بیرون از زیر زمین توجه شان جلب شود؟این زن چگونه در ان پستو 7 زایمان انجام داد و بسیاری از سوالات دیگر.
به هر تقدیر این خبر اگر درست باشد برای اروپای مدعی تمدن و رعایت حقوق انسانی ننگی است که به آسانی پاک نمی شود وبرای همه انسانها_ بدون هیچ استثنایی _یک علامت هشدار و زنگ خطر است که به کجا میرویم؟؟؟؟؟
در ضمن دوستان این قدر اعمال ننگین و پست بشری را به حیوانات نسبت ندهند که هیچ حیوانی این قدر بی رحم نیست این اعمال را تنها باید با رفتار های ادمها مقایسه کرد,رفتار ادم با ادم(متاسفانه این حقیقت است)
کوروش از لاهیجان
کاش جزئیات بیشتری می نوشتید ٰ اینکه در این سلول یه قفل در رمز دار داشته که من تصور میکنم مثل گاو صندوق بوده و اینکه اون شیطان زندانیهاشو قانع کرده بود که اون اطراف مواد منفجره کار گذاشته که هر کدوم بخوان فرار کنن کشته میشن و....
فقط اینو میتونم بگم که پدره در عین حال پستی احتمالا مشکل روانی هم داشته که دست به این جنایت زده
سوای بازتاب روانی وعذاب وجدانی بشریت ثمره سوغات فرنگ را این گونه تجزیه وتحلیل کنیم. جوزف هم داماد خودش شده است هم داماد همسرش . الیزابت(عروس بابا) هم دختر مادرش وهم هووی مادرش است. اصل ونسب شش فرزند.....فرزندان انها هم فرزند جوزف وهم از نوادگان دختری اش هستند..فرزندان هم نوادگان مادر بزرگ هستند هم بچه ها ی هووی او می باشند.فرزندان هم فرزند الیزابت(مادر )هستند هم خواهران وبرادران او می باشند.این شجره خبیثه را خداوند نصیب گرگ بیابان نکند. فسفر اضافی
/ 2 نظر / 5 بازدید
نیما

سلام وبلاگ جالب و زیبایی دارید حاضر به تبادل لینک هستید؟