قائم مقام شرکت توزیع برق تهران:

قائم مقام شرکت توزیع برق تهران:
خاموشی‌ها از اول تیر در تهران اعلام و اجرا می‌شود

صنایع معمولا در سال مدت زمانی را به دلیل تعمیرات و تعطیلات سالانه تعطیل هستند و در این مقطع که با کمبود برق مواجه هستیم از این‌گونه مشترکین خواسته شده که در ایام پیک مصرف برق تعمیرات خود را انجام دهند.
حبیب ترابی، قائم مقام مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران در گفت‌و‌گو با دنیای اقتصاد با بیان این مطلب گفت: درصورتی که این مشارکت از سوی صنایع انجام شود علاوه بر کاهش مصرف برق، صنایعی که همکاری لازم را با ما انجام دهند از مکانیزم‌های تشویقی نیز برخوردار خواهند شد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا مدت زمان خاموشی‌های برق در بعضی از مناطق تهران بیشتر از دو ساعت است، گفت: ما برنامه مشخصی برای خاموشی‌ها نداشته‌ایم و با بررسی‌های انجام شده باید منتظر باشیم که برنامه قطعی برق اعلام شود.
ترابی ادامه داد: جداول خاموشی هنوز نهایی نشده است، اما کارشناسان برق در حال بررسی و جمع‌بندی آن هستند تا از اول تیرماه اعلام و اجرا شود.وی در پاسخ به این سوال که چرا با وجود کمبود برق روزانه 300 مگاوات برق به کشور عراق صادر می‌شود، اظهار داشت: بحث صادرات مطرح نیست؛ بلکه بحث تبادل انرژی است که در کل دنیا نیز مرسوم است و باتوجه به شرایط کشور این کار صورت می‌گیرد.لازم به ذکر است که میزان تولید برق در شبکه سراسری در حال حاضر 31 هزار و 745 مگاوات است که 33 هزار و 20 مگاوات نیاز مصرف است؛ یعنی در حال حاضر میزان کمبود تولید برق 1275 مگاوات است. میزان تراز تولید و مصرف برق در فصل تابستان (در پیک مصرف) افزایش بیشتری خواهد داشت به طوری‌که برق مصرفی در پیک مصرف یعنی مرداد ماه 38 هزار مگاوات در کل کشور خواهد بود و این در حالی است که میزان برق تولیدی 34 هزار و 500 مگاوات است؛ یعنی در این فصل میزان کمبود در شبکه 3500 مگاوات است.بنابراین به نظر می‌رسد با افزایش نیاز مصرف در فصل تابستان این کمبود بیش از پیش نمایان شده و خاموشی‌های بیشتری در کشور اعمال شود.
منبع (+)

پ.ن: وای برق که میره کلیه مظاهر تمدن رو هم با خودش میبره.  برق نیست، کامپیوتر و دم و دستگاههای آزمایشگاهی درشون تخته است، ما طبقه دومیم، بنابراین برق نباشه، پمپ نیست یعنی آب هم قطع میشه.  سرویسهای بهداشتی ما اخر یک راهروی تنگ و بدون پنجره است، به عبارت دیگه قضای حاجت هم نمی تونیم بکنیم! برق نباشه تلفنهای سانترال قطعه، برق که نباشه... ما دیگه هیچ کاری نمی تونیم بکنیم جز دعا و انتظار. کاش برنامه زمان بندی قطع برق رو اعلام کنند، لااقل آدم بدونه داره چی کار میکنه

 

/ 0 نظر / 3 بازدید