جل الخالق! دستگيري پسر دخترنماي كلاهبردار

پسر جواني كه با تغيير چهره خود به شكل دختر اقدام به كلاهبرداري و شيادي مي‌كرد، زماني كه براي سوءاستفاده از تغيير چهره‌اش به اداره اطلاعات پليس رفته بود، دستگير شد.

30321.jpgبه گزارش فارس، سرهنگ حميد اندرزچمني رئيس مركز اطلاع‌رساني فرماندهي انتظامي استان تهران با بيان اين خبر افزود: در اوايل دي‌ماه سال جاري مأموران پليس اطلاعات شهرستان اسلامشهر در اجراي طرح ارتقاي امنيت اجتماعي و گشت‌زني در ساعات شب، يك واحد صنفي متخلف را در خيابان نوري كه از مناطق جرم‌خيز مي‌باشد به علت فعاليت پس از ساعت 24 پلمپ كردند.

دو روز بعد از پلمپ اين واحد صنفي فردي با معرفي خود به عنوان مرجان در پوشش دخترانه و با آرايش غليظ و تحريك‌آميز به اداره پليس اطلاعات اسلامشهر مراجعه و ضمن نسبت دادن خود به يكي از مسئولان انتظامي با چرب‌زباني و حركات غير متعارف درخواست كرد واحد صنفي موردنظر از پلمپ رها شود.

رئيس مركز اطلاع‌رساني فرماندهي انتظامي استان تهران در ادامه گفت: مأموران پليس اين فرد دخترنما را به علت عدم رعايت حجاب و ظاهر نامناسب جهت ارشاد در اختيار مأموران پليس زن اسلامشهر قرار دادند. كه مأموران در حين بازجويي به رفتارهاي وي مظنون و متوجه شدند كه مرجان پسر مي‌باشد.

سرهنگ چمني اظهار داشت: با توجه به اينكه بين واحد صنفي پلمپ شده و فرد مراجعه‌كننده هيچ نوع ارتباط حقوقي وجود نداشت و تصدي‌گري آن را دو برادر به عهده داشتند، متهم دستگير شده به نام محمدعلي 18 ساله تحت بازجويي‌هاي پليسي قرار گرفت كه اعتراف كرد: «من از 6 سال پيش در پوشش دختران ظاهر مي‌شدم و با استفاده از اين پوشش با فريب دادن اقدام به كلاهبرداري مي‌كردم.»

محمدعلي يا همان مرجان در ادامه گفت: در نزد خانواده خود با وضعيت پسرانه و واقعي حضور پيدا مي‌كردم ولي در بيرون از منزل با مراجعه به منازل دوستان از پوشش دختران استفاده مي‌كردم.
رئيس مركز اطلاع‌رساني فرماندهي انتظامي استان تهران خاطرنشان كرد: در ادامه تحقيقات و بررسي‌ها مشخص شد كه متهم سابقه دستگيري قبلي نيز در اين خصوص داشته و داراي دو جلد شناسنامه به نام‌هاي مرجان و محمدعلي مي‌باشد كه يكي از شناسنامه‌ها را به مبلغ 200 هزار تومان از خيابان گمرك تهران خريداري كرده و جهت اهداف سو خود استفاده مي‌كرده است و همچنين با مراكز فساد در ارتباط بوده است و مدتي نيز در آرايشگاه زنانه فعاليت كرده است.

گفتني است، تحقيقات در اين خصوص همچنان ادامه دارد.
چمني در اين باره گفت: آنچه كه همواره سبب توفيق مجرمان و بزهكاران با استفاده از اين روش براي دستيابي به اميال و اهداف سودجويانه و پلبدشان شده، سستي در اعتقادات و ضعف‌هاي اخلاقي در ميان طعمه‌هاي انتخابي است.

وي اضافه كرد: جواني كه با آرايش و پوشش زنانه و با بهره‌گيري از جذابيت‌هاي خاص توانسته است مردان را قرباني اهداف خود كند، تنها از يك روزنه اين امكان را براي خود ممكن كرده و آن سستي اعتقادات و تمايلات خاص در ميان برخي افراد است.

مركز اطلاع‌رساني فرماندهي انتظاني استان تهران در اين راستا هشدار داد كه هوشياري و دقت‌نظر شهروندان در پي رعايت موازين اخلاقي و اسلامي مي‌تواند عامل بسيار مؤثري در پيشگيري از ارتكاب اين جرايم با شگردهاي مشابه باشد.

منبع: بازتاب

/ 0 نظر / 8 بازدید