برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

دانشگاه تهران بدون کنکور دانشجو می‌پذیرد

مسئول دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه تهران، جزییات دستورالعمل دانشگاه تهران از پذیرش بدون کنکور برگزیدگان علمی برای دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه خبر داد.

دکتر زرگر در گفت‌وگو با ایسنا، دارندگان نشان طلای کشوری المپیادهای دانش‌آموزی (موضوع مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی) با معرفی دبیرخانه المپیاد، رتبه‌های نخست تا سوم مرحله نهایی جشنواره‌های بین‌المللی خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی و فارابی در رشته مرتبط با طرح ابتکاری خود با زمینه‌ای که در آن برگزیده شده‌اند، با معرفی دبیرخانه هر یک از جشنواره‌ها و نفر نخست مسابقه‌ها و جشنواره‌های معتبر علمی بین‌المللی با معرفی مراجع ذیربط را از مشمولان این پذیرش بیان کرد و گفت: افرادی می‌توانند از تسهیلات این دستورالعمل برخودار شوند که دارای دست‌کم یکی از شرایط نامبرده باشند.

وی در پایان گفت: لازم است متقاضیان دارای گواهی دیپلم، با معدل کتبی حداقل 15 بوده و در دوره پیش دانشگاهی فارغ التحصیل شده باشند و بیش از یک سال از زمان فراغت از تحصیل آنان نگذشته باشد.

نظرات کاربران:


ای کاش چنین فکری راهم معلولین جسمی حرکتی و.... درنظرمیگرفتند البته معلولینی که هم اکنون بالای چهل سال سن وتمامی سال آخرمقاطع تحصیلی بصورت آزمون سراسری گذرانده اندالیته باتوچه به حجم کتابهای نظام قدیم که اصلا"قابل مقایسه بامحتویات کتب درسی فعلی نمیباشد.ازسایت محترم تابناک تقاضادارم جهت کمک به معلولین کشوراین موضوع رابه مسئولین ذیربط منعکس نمایندزیراشرط حذف کنکورسراسری رابرگزاری امتحان پایان مقاطع نظری بصورت سراسری اعلام نموده که باتوجه به این امرکه اکثردیپلمه های نظام قدیم به این نحوامتحان داده اند.باتشکرفراوان

جذب استعدادها و دانش آموزان نخبه و بها دادن به آنها در تمام مراحل زندگیشان هر چند دیر به ذهن مسئولین کشورمان افتاده است اما به هر حال بسیار عالی ، لازم و امری منطقی است . امید وارم که نه تنها در جذبشان بلکه برای حفظ این عزیزان هم برنامه های مدونی تنظیم شده باشد .

رسم دانشگاه های بزرگ دنیا مانند کمبریج یا دانشگاه لندن آن است که هر متقاضی ای را پذیرش میکنند . اگر مدارک ارسالی اش کافی و رضایت بخش بود که مشغول تحصیل میشود و اگر نبود به او گفته میشود شما باید تا این سطح را امتحان ورودی بدهی و اگر قبول شدی تشریف میآوری دانشگاه . معنی این سیستم آن است که شما میتوانی با یک جفت جوراب و شلوار تو خانه ای ، در حالیکه پاسپورت در دست داری بروی و در سومین دانشگاه جهان ثبت نام کنی . نه شرط معدل دارد نه انتشار مقاله در جشنواره نه اختراع نه گواهی نخبگی و نه هیچ چیز دیگر . و این دانشگاه سوم و گاه دوم جهان است .

  
نویسنده : برای فردا ; ساعت ۱٠:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۳/٥
تگ ها : اخبار
comment نظرات ()