برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

رییس مجلس هشتم مشخص شد

در جلسه امروز فراکسیون اصولگرایان که از ساعت 16و سی دقیقه آغاز شد، پس از ارائه برنامه علی لاریجانی و غلامعلی حداد عادل از نمایندگان اصولگرا درباره آنان رای‌گیری به عمل آمد که علی لاریجانی 161 رای و غلامعلی حداد عادل 50 رای کسب کردند.

خبرنگار تابناک گزارش داد، با رای نمایندگان طیف اصولگرایان مجلس، دکتر علی لاریجانی از سوی این طیف به عنوان رییس مجلس هشتم پیشنهاد شد.

 

در جلسه امروز فراکسیون اصولگرایان که از ساعت 16و سی دقیقه آغاز شد، پس از ارائه برنامه علی لاریجانی و غلامعلی حداد عادل از نمایندگان اصولگرا درباره آنان رای‌گیری به عمل آمد که علی لاریجانی 161 رای و غلامعلی حداد عادل 50 رای کسب کردند.


در این جلسه که  227 منتخب مجلس در آن حضور داشتند،  213 رای اخذ شده است و از این تعداد 7 رای سفید به گلدانها ریخته شد. همچنین تعدادی در رای گیری شرکت نکردند.

 

پیشتر اصولگرایان توافق کرده بودند تا این رای‌گیری غیررسمی بین حداد و لاریجانی انجام ‌شود تا رقابت به صحن مجلس کشیده نشود و آن دو قبول کرده بودند تمایل اکثریت اصولگرایان به هر کس بود، طرف دیگر کنار بکشد.

 

با توجه به حضور بیش از 220 نماینده در نشست امروز اصولگرایان، می‌توان گفت انتخاب رسمی رئیس مجلس در صحن علنی تمام‌شده است.

 

منبع: http://www.tabnak.ir/pages/?cid=11327

 

  
نویسنده : برای فردا ; ساعت ۱٠:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۳/٥
تگ ها : اخبار
comment نظرات ()