برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

روسای 6 دانشگاه آمریکا در دانشگاه شریف

وی خاطرنشان کرد: در این راستا در تماس با موسسه روسای دانشگاه‌های آمریکا، روسای شش دانشگاه بزرگ آمریکا به کشورمان دعوت شده‌اند که این دعوت را پذیرفته‌اند و سال آینده پس از انتخابات ریاست جمهوری آن کشور به ایران سفر می‌کنند.

روسای شش دانشگاه بزرگ آمریکا با دعوت رسمی دانشگاه صنعتی شریف به ایران می‌آیند.


به گزارش ایسنا،دکتر ابوالحسن وفایی، مدیر کل همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه صنعتی شریف با اعلام این مطلب خاطرنشان کرد: اعضای فرهنگستان علوم آمریکا در سال‌های اخیر سفرهای متعددی به ایران داشته‌ و در دیدارهایی که با معاون علمی و فن‌اوری رییس جمهور و وزیر علوم داشته‌اند بر گسترش همکاری‌های علمی با دانشگاه‌ها و مراکز علمی ایران تاکید داشته‌اند که در همین راستا از طریق وزارت علوم به دانشگاه صنعتی شریف ماموریت داده شده که روسای دانشگاه‌ها بزرگ آمریکا برای بازدید و آشنایی مستقیم با پیشرفت‌های علمی کشور به ایران دعوت شوند.


وی خاطرنشان کرد: در این راستا در تماس با موسسه روسای دانشگاه‌های آمریکا، روسای شش دانشگاه بزرگ آمریکا به کشورمان دعوت شده‌اند که این دعوت را پذیرفته‌اند و سال آینده پس از انتخابات ریاست جمهوری آن کشور به ایران سفر می‌کنند.


دکتر وفایی با اشاره به جایگاه بالای استادان ایرانی در دانشگاه‌های آمریکا و علاقمندی آنها به همکاری و ارتباط علمی با ایران از پیگیری اعطای مدارج علمی مشترک بین دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه‌های آمریکا از جمله دانشگاه مریلند خبر داد.


وی با اشاره به سفر اخیر دکتر ریشتر - برنده جایزه نوبل فیزیک 1976 - به ایران و سفر چند ماه پیش دو برنده جایزه نوبل اقتصاد و فیزیک به دعوت دانشگاه صنعتی شریف درباره انگیزه چنین سفرهایی گفت: سفر دانشمندان سطح بالا و برندگان جایزه نوبل به ایران و گفت‌و‌گوی صمیمانه و متواضعانه آنها با دانشجویان تاثیر زیادی در افزایش اعتماد به نفس و خودباوری دانشجویان ما دارد و وقتی آنها صادقانه تاکید می‌کنند که ایرانی‌ها هم می‌توانند برنده جایزه نوبل شوند، ادعاهای بی‌پایه کسانی که کیفیت علمی دانشگاه‌های کشور را زیر سوال برده و دانشجویانی را که به دانشگاه‌های خارج نمی‌روند فاقد توانایی علمی بالا می‌دانند رد می‌کند.


دکتر وفایی افزود: نکته جالب در این بازدیدها تعجب محسوس برندگان جایزه نوبل از سطح علمی دانشجویان ایرانی است. وقتی برندگان جایزه نوبل در برخورد با استادان و دانشجویان ایرانی با سوالات آنها و تواناییشان در مباحثه پیرامون مباحث علمی روز مواجه شده و به استعداد و سطح علمی بالای آنها اذعان می‌کنند، تایید لفظی این مطلب از سوی این دانشمندان که در بالاترین مدارج علمی هستند، بیشترین تاثیر را در تثبیت جایگاه علمی ما در سطح دنیا دارد که شاید با صرف میلیاردها تومان هم نتوان به این سطح از تاثیر رسید.

 

منبع: http://www.tabnak.ir/pages/?cid=11313

 

 

  
نویسنده : برای فردا ; ساعت ۱٠:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۳/٥
تگ ها : اخبار ، علمی
comment نظرات ()