برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

پاسخ شدیدالحن احمدی نژاد به دانش جعفری

 

 
چه بسا با دوستی که ‪ ۲۵‬سال با آدم همکاری داشته است امروز که شما می‌خواهید اجرای عدالت کنید، یکباره او را نقطه مقابل خودت می‌بینی و مقابل در برابر عدالت... اشکالی ندارد، اگر کسانی نمی‌خواهند همراهی کنند، اگر آن جسارت و اقتدار و ایمان لازم برای مقابله با بی‌عدالتی‌ها را ندارند ، روی بی‌عدالتی را ماستمالی نکنند.

احمدی نژاد طی سخنانی نسبت به انتقادات دانش جعفری وزیر سابق اقتصاد واکنش نشان داد.

به گزارش فردا و به نقل از خبرگزاری ها، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی در جمع مردم همدان گفت: عزیزان من! می‌دانید که اجرای عدالت، سخت‌ترین ، مشکل‌ترین و پیچیده‌ترین مرحله است. در پیشبرد فرهنگ و اندیشه توحیدی کار به سرعت جلو می رود با دشمنان و جبهه آشکار مواجهیم اما در اجرای عدالت، با دوستان و همکاران . چه بسا با دوستی که ‪ ۲۵‬سال با آدم همکاری داشته است امروز که شما می‌خواهید اجرای عدالت کنید، یکباره او را نقطه مقابل خودت می‌بینی و مقابل در برابر عدالت .

بعضی‌ها هستند برای اینکه خودشان را از این مساله راحت کنند ، روی مساله را خط می‌کشند و پاک می‌کنند . می‌آیند می‌گویند آقا! تبعیضی نیست. مشکلی نیست ، بی‌عدالتی‌ای نیست . این هم یک نوع برخورد است .

رییس جمهوری گفت: اما بنده به شما می‌گویم ، عزیزان من! ساختن ایران علاوه بر تلاش، مجاهدت و کار پیگیر نیازمند پافشاری بر عدالت است. عدالت است که موجب شکوفایی استعدادها می‌شود . عدالت است که باعث رفع تبعیض‌ها می‌شود . عدالت است که فاصله‌ها را پر می‌کند. عدالت است که اجازه نمی‌دهد افرادی با یک زد و بند و ارتباط به اندازه صد سال یک انسان معمولی و محروم جیب هایشان را پر کنند.

احمدی نژاد اظهار داشت: اشکالی ندارد، اگر کسانی نمی‌خواهند همراهی کنند، اگر آن جسارت و اقتدار و ایمان لازم برای مقابله با بی‌عدالتی‌ها را ندارند ، روی بی‌عدالتی را ماستمالی نکنند . اجازه بدهند و بدانند ملت ایران و خادمان کوچک آنان در کنار هم ایستاده‌اند و تا رفع همه فاصله ها و تبعیض‌ها و برپایی عدالت از پا نخواهند نشست.

رییس جمهوری تصریح کرد: پافشاری بر عدالت ، رمز عزت یک ملت است . همانگونه که امروز در عرصه جهانی ، عزیزترین ملت‌ها ملت ایران است . در داخل هم همین طور است.

وی اضافه کرد: مطالبه عدالت باید مطالبه عمومی بشود . در همه دستگاهها ، در همه مناسبات ، در قوه قضاییه ، در مجلس شورای اسلامی و در دولت و دستگاه اجرایی ، عدالت و خدمت به مردم باید حرف اول را بزند نه اینکه وقتی از عدالت صحبت می‌شود بعضی‌ها بیایند رد گم کنند. یکسری فرمول‌های غربی و شرقی را بیاورند و به رخ ملت بکشند .
احمدی نژاد گفت: من متاسفم که اینجا اعلام کنم، شما می‌دانید سود بانکی اعلام شده ثابت از ریشه‌های بی‌عدالتی است. بنده به عنوان خادم مردم، بیایم بایستم و بخواهم سود ناعادلانه را که ریشه تبعیض و یکی از ریشه‌های تورم است ، آن را بیاورم پایین، بعضی‌ها بیایند به عنوان اینکه فلان کس کارشناس است، می‌گوید سود بانکی باید بالاتر هم برود.

وی افزود: بعد هم مقابله کنند و بایستند . من می‌خواهم به آنها بگویم اگر اهلش نیستید، لطفا کنار بنشینید . این مردم هستند و عدالت را اجرا خواهند کرد.

رییس جمهوری اضافه کرد: بعضی‌ها از اینکه خادم کوچک ملت یک نابسامانی ، یک ایراد ، یک ضعفی و تبعیضی را به مردم می‌گوید و آنها را در جریان کار قرار می‌دهد ناراحت می‌شوند .

احمدی نژاد تصریح کرد: مردم از مشکلاتی که وجود دارد مطلع هستند. باید بنده و امثال بنده مطلع باشیم و تلاش کنیم مشکلات را برطرف کنیم.
منبع (+)
  
نویسنده : برای فردا ; ساعت ۱:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٢/٦
تگ ها :
comment نظرات ()