برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

دستیابی ایران به فناوری تولید چیپس میوه

محققان موسسه تحقیقات فنی مهندسی کشاورزی کرج ، نخستین بار در کشور موفق شدند با بکارگیری فرآیند اسمز و فرایینگ به همراه استفاده از پوششهای خوراکی چیپس میوه تولید کنند .

 

واحد مرکزی خبر: فاطمیان پژوهشگر موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی کرج در این باره گفت: فرآورده تولید شده بدون استفاده از ترکیبات شیمیایی نگهدارنده از نظر خصوصیات کیفی مانند رنگ ، طعم ، ارزش غذایی و محتوای ویتامین های باقیمانده در بافت ، برتری قابل توجهی در مقایسه با نمونه های تولید شده بصورت سنتی و صنعتی متداول دارد.

وی افزود :استفاده از روشهای تلفیقی اسمزی و فرایینگ می تواند حدود 8 تا 10 درصد، تولید محصول خشک نهایی را افزایش و واکنش های نامطلوب قهوه ای شدن آنزیمی را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.

وی افزود: تاکنون این فناوری برای تولید محصولاتی مانند سیب ، موز ، کیوی ، پرتقال ، گلابی ، زردآلو و هلو مورد استفاده قرار گرفته است .

فاطمیان گفت : پیش بینی می کنیم استفاده از این فناوری بتواند بیش از یک میلیارد دلار سودآوری صنایع تولید خشکبار میوه کشور را افزایش دهد.

این پژوهشگر موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی کرج افزود: براساس آمار سال 84 ، کل تولید خشکبار در کشور بیش از 40 تن و ارزش آن بیش از 2 میلیارد دلار بود که حدود 91 درصد آن به طریق سنتی و با استفاده از نور خورشید و 9 درصد باقیمانده در تعدادی از واحدهای صنعتی با استفاده از جریان هوای گرم تولید می شد.

فاطمیان گفت : روشهای سنتی خشک کردن مواد غذایی بر کیفیت محصول خشک شده تاثیرات منفی مانند افزایش چروکیدگی بافت، سخت شدن سطح محصول ، تغییرات نامطلوب در رنگ ، عطر ،‌طعم و کاهش ارزش غذایی آن می گذارد.

منبع: (+)

  
نویسنده : برای فردا ; ساعت ۱٠:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/۱٢/۱٥
تگ ها : صنایع غذایی
comment نظرات ()