برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

معاون پژوهشی موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی کشور:متوسط راندمان آبیاری در کل

معاون پژوهشی موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی کشور گفت: متوسط راندمان آبیاری در کل کشور طی یک پروسه 10 ساله از 32 درصد به 40 درصد افزایش یافته است.

فریبرز عباسی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: یکی از اهداف این موسسه ارزیابی و تحلیل راندمان آبیاری در سطح کشور به تفکیک استان و مناطق مختلف از سال 1355 تا 1386 است. وی با بیان اینکه طی 35 سال اخیر راندمان کاربرد آب در مزارع 20-15 درصد افزایش یافته، تصریح کرد: از دیگر اهداف موسسه تحقیقات فنی و مهندسی بررسی وضعیت راندمان آبیاری طی این 35 سال اخیر با توجه به افزایش سطح آگاهی کشاورزان است.

معاون پژوهشی موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی کشور گفت: تحقیقات انجام شده نشان می دهد متوسط راندمان آبیاری در کل کشور یک پروسه 10 ساله از 32 درصد به 40 درصد افزایش یافته است. وی با بیان اینکه بر اساس داده هایی که در سطح کشور به دست آمده به ترتیب اولویت قزوین، همدان، اردبیل، آذربایجان غربی از راندمان آبیاری بالاتری نسبت به سایر استان ها برخوردارند، خاطرنشان کرد: استان قزوین با بازده کاربرد 66 درصد و راندمان کل (43 درصد) بالاترین راندمان آبیاری را به خود اختصاص داده است.

منبع (+)

  
نویسنده : برای فردا ; ساعت ٩:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/۱٢/۱٥
تگ ها : علمی
comment نظرات ()