برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

مصاحبه تلويزيونی!

کلرید پتاسیم، جایگزین نمک در نان های رژیمی

ساعت خبر: 15:24 - تاريخ خبر: 01/11/1386

 

محققان موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی بخش صنایع غذایی ، نخستین بار در کشور موفق به تولید نان رژیمی با کلرید پتاسیم به جای نمک طعام شدند.

 

واحد مرکزی خبر: هما بهمدی ، محقق و مجری طرح با بیان اینکه تولید غذاهای رژیمی و غذاهای سلامتی بخش در سالهای اخیر مورد توجه پژوهشگران و صاحبان صنایع غذایی قرار گرفته است افزود: افزایش سطح آگاهی مصرف کنندگان و افزایش شمار بیمارانی که به دلایل مختلف از رژیم های خاص درمانی استفاده می کنند تحقیقات گسترده در زمینه تهیه غذاهای با کاربرد ویژه را ضروری و اجتناب ناپذیر کرده است.

وی گفت: این فرآورده رژیمی علاوه بر اینکه مزه مطلوب شوری را داراست اما مشکلات مرتبط با مصرف نمک طعام در بیماران مبتلا به بیماریهای مزمن نظیر فشار خون بالا و بیماریهای قلبی ، عروقی و کلیوی را ندارد.

محقق و مجری این طرح ادامه داد: در این تحقیق اثر جایگزینی کلرید پتاسیم با نمک طعام، بر کیفیت نانوایی، خمیر و نان از نظر پخت، ویژگی شیمیایی و رئولوژیکی، ارزیابی حسی و ماندگاری نان بررسی شد که براین اساس جایگزینی نیمی از نمک طعام با KCL به منظور تولید نان هایی با مقدار نمک کمتر از نظر ارزیابی های حسی محصول نهایی امکان پذیر و هیچ تغییری از لحاظ ظاهری و مزه ایجاد نمی شود.

وی گفت: نمک طعام نقش تعیین کننده ای در فناوری نان دارد بطوری که حذف کامل نمک از نظر علم تغذیه مناسب نیست اما برای تهیه نان رژیمی کم نمک می توان از ارد متداول تجاری (13 درصد سبوس گیری شده) هشتادوشش درصد استخراج شده استفاده کرد و تهیه ان در شرایط و امکانات متداول نانوایی ها امکان پذیر است .

بهمدی تصریح کرد: با توجه به نقش حیاتی عناصر سدیم، پتاسیم و کلر در برقراری تعادل الکترو لیت های بدن ، بایستی در تجویز و مصرف جایگزین های نمک و نان رژیمی ( همانند سایر غذاهای رژیمی ) دقت کافی مبذول و با مشورت پزشک و یا متخصص تغذیه انجام شود.

وی افزود : آمار منتشر شده وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی نشان می دهد که از بین 800 مورد مرگ روزانه در کشور 300 نفر به علت بیماری قلبی و عروقی فوت می کنند و نمک زیاد نان و سدیم اضافی از طریق جوش شیرین از عوامل موثر در این مسئله است.

(+ + +)

  
نویسنده : برای فردا ; ساعت ۸:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٦/۱۱/٢
تگ ها :
comment نظرات ()