برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

گشت ثارالله و امر به معروف

آقای ناطق نوری در خاطراتش می نویسد:

((در دوران وزارت کشور به سپاه نامه نوشتم و اعلام کردم بنده به عنوان مسئول امنیت کشور اعلام میکنم تهران دیگر نیاز به گشت ثارالله ندارد. بعضی از بچه های سپاه هنوز هم ناراحت هستند و رسوباتش هنوز در ذهن آن ها وجود دارد.

به هر حال، جریانی در خیابان ها راه افتاد به عنوان امر به معروف و نهی از منکر که من معتقد بودم یک جریان سیاسی است. به همین دلیل به محض این که از وزارت کشور کنار رفتم، این باب هم تعطیل شد. گویا همه مسلمان و عابد و زاهد شدند و دیگر احتیاجی به آن نبود. در این رابطه هم با امام صحبت کرده بودم و ایشان فرمودند: امر به معروف و نهی از منکر این نیست که در خیابان بریزند و رعب ایجاد کنند و بزنند؛ بنابراین امام فرمود با این ها اساساً برخورد کن. اولاً این امر به معروف نیست، ثانیاً این هرج و مرج ایجاد کردن در کشور است.))

حالا آن چه که در خیابان های تهران در تابستان امسال گذشت، چه نام دارد؟! خودکشی دختر همدانی چه؟!

منبع (وبلاگ آقای ابطحی)

پ.ن: چند وقت پیش تو میدون تجریش بودم. یک ماشین ون از این گشتهای ارشاد بود و یک ماشین هم جلوش. تو یک لحظه دیدیم یک دختر خانم جوان و زیبا رو از تو ماشین پیاده کردند که سرشو با ماشین کامل تراشیده بودند!!!!! دختره طفلک اونقدر تو شوک بود که هیچ کاری نمی کرد حتی نمی تونست حرف بزنه یا گریه بکنه.  دوستش با دیدن اون که سرشو تراشیده بودند!!!!! از وحشت جیغ کشید و داد می زد چی کارش کردین؟‌!!! مردم همه شوکه ایستاده بودند و فحش می دادند!! خیلی صحنه بدی بود. خیلی بد بود . خیلی بد بود. قابل گفتن نیست.  واقعاً معنی امر به معروف و نهی از منکر اینه!!!

 

  
نویسنده : برای فردا ; ساعت ٩:٢٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٦/۸/٩
تگ ها :
comment نظرات ()