برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

نخستین همایش تخصصی زعفران در ژاپن برگزار شد.

نخستین همایش تخصصی علمی - کاربردی زعفران روز پنجشنبه با حضور دست اندرکاران بخش

تجاری ایران و ژاپن و نیز کارشناسان و شرکت‌های ایرانی فعال در بخش زعفران در محل سازمان تجارت خارجی ژاپن (جترو) در در توکیو، پایتخت این کشور گشایش یافت.

این همایش با همکاری و مساعدت سازمان تجارت خارجی ژاپن (جترو)، مرکز همکاری‌های ژاپن برای خاورمیانه (جی سی سی ام ای)، صندوق توسعه صادرات زعفران ایران و نیز سازمان توسعه تجارت کشورمان برگزار شد.

«مهدی غضنفری»، معاون وزیر بازرگانی و رییس سازمان توسعه تجارت ایران، «جلیل توکل افشاری»، عضو هیات علمی دانشگاه علوم دارویی مشهد و پژوهشگر موسسه­ی تحقیقات بوعلی، «حسین حسین­زاده»، عضو هیات علمی از دانشگاه علوم دارویی مشهد، «فخری شهیدی» از دانشگاه ‌فردوسی، «علی شریعتی­مقدم»، رییس هیات­مدیره­ی صندوق توسعه صادرات زعفران ایران، در این همایش سخنرانی کردند.

بخش زیادی از مباحث مطرح شده در این همایش مربوط به ‌تاریخچه ‌و موارد مصرف زعفران، خواص علمی و سنتی گیاه زعفران برای درمان بیماری‌های مختلف، به ویژه بیماری سرطان بود که پژوهشگران ایرانی با اسلاید و آمار درباره­ی آن­ها توضیح دادند که مورد توجه ژاپنی‌های حاضر در این همایش قرار گرفت.

غضنفری ضمن تشکر از برگزارکنندگان و دست‌اندرکاران این همایش، به جایگاه ایران در تولید زعفران اشاره کرد و گفت: «مجموع کل تولیدات زعفران دنیا در حدود 230 تن است که حدود 96 درصد آن در ایران تولید می‌شود.»

به گفته­ی او، تولید سالانه­ی زعفران در ایران، حدود 220 تن است که به بسیاری از نقاط جهان صادر می‌شود.

برای خواندن ادامه این مطلب و همین طور اصل دو سه تا خبر قبلی می توانید به سایت شبکه خبری صنایع غذایی ایران مراجعه بفرمایید.

  

نویسنده : برای فردا ; ساعت ۱٢:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/۱٤
تگ ها :