برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

کاروانسرای شاه عباسی کرج نمایشگاه دائمی صنایع دستی می شود.

کرج - خبرگزاری مهر: کاروانسرای شاه عباسی کرج به مناسبت آغاز هفته میراث فرهنگی به نمایشگاه دائمی صنایع دستی تبدیل می­شود .

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرج ظهر امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه صنایع دستی هنرمندان و صنعتگران کرج و نمایشگاه عکس بناها و محوطه­های باستانی این شهرستان گفت : در سال جاری عملیات احیای کاروانسرای شاه عباسی به پایان رسید و به منظور استفاده فرهنگی از اماکن تاریخی، این کاروانسرا به نمایشگاه تولید و فروش صنایع دستی تبدیل شد  .رحمان مخاطب اظهار داشت : حفظ و احیای اماکن تاریخی، رونق صنایع دستی، عرضه مستقیم آثار هنری هنرمندان و توسعه گردشگری از الویت برنامه­های اداره میراث فرهنگی کرج در سال جاری است که افتتاح این نمایشگاه در کاروانسرای شاه عباسی اولین گام در اجرای به موقع این برنامه­ها محسوب می­شود.

وی خاطر نشان کرد: با همکاری شورای اسلامی شهر کرج، شهرداری و فرمانداری شهرستان به زودی کادر اداری میراث فرهنگی از کاروانسرای شاه عباسی به مکان دیگری منتقل می­شود . این مسئول ادامه داد : شهرستان کرج دارای 110 اثر تاریخی است که تنها 40 اثر آن به ثبت رسیده است و با همکاری و مشارکت دیگر ارگان ها باید مراحل ثبت آثار باقیمانده نیز به سرعت انجام شود .

منبع:(+)

  
نویسنده : برای فردا ; ساعت ٩:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/۳/٥
تگ ها :
comment نظرات ()