برای فردا


+ کاروانسرای شاه عباسی کرج نمایشگاه دائمی صنایع دستی می شود.

کرج - خبرگزاری مهر: کاروانسرای شاه عباسی کرج به مناسبت آغاز هفته میراث فرهنگی به نمایشگاه دائمی صنایع دستی تبدیل می­شود .

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرج ظهر امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه صنایع دستی هنرمندان و صنعتگران کرج و نمایشگاه عکس بناها و محوطه­های باستانی این شهرستان گفت : در سال جاری عملیات احیای کاروانسرای شاه عباسی به پایان رسید و به منظور استفاده فرهنگی از اماکن تاریخی، این کاروانسرا به نمایشگاه تولید و فروش صنایع دستی تبدیل شد  .رحمان مخاطب اظهار داشت : حفظ و احیای اماکن تاریخی، رونق صنایع دستی، عرضه مستقیم آثار هنری هنرمندان و توسعه گردشگری از الویت برنامه­های اداره میراث فرهنگی کرج در سال جاری است که افتتاح این نمایشگاه در کاروانسرای شاه عباسی اولین گام در اجرای به موقع این برنامه­ها محسوب می­شود.

وی خاطر نشان کرد: با همکاری شورای اسلامی شهر کرج، شهرداری و فرمانداری شهرستان به زودی کادر اداری میراث فرهنگی از کاروانسرای شاه عباسی به مکان دیگری منتقل می­شود . این مسئول ادامه داد : شهرستان کرج دارای 110 اثر تاریخی است که تنها 40 اثر آن به ثبت رسیده است و با همکاری و مشارکت دیگر ارگان ها باید مراحل ثبت آثار باقیمانده نیز به سرعت انجام شود .

منبع:(+)

نویسنده : برای فردا ; ساعت ٩:٠٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک