برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

تهران 15 هزار نفر معتاد کارتن خواب دارد

قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه حقله مفقوده اشتغال بهبود یافتگان مواد مخدر باید با همت جدی مسوولان حل شود گفت: اکنون بر اساس آمارها 80 درصد مصرف کنندگان مواد مخدر پس از ترک، بازگشت به اعتیاد را دارند.

به گزارش ایرنا، در یک نشست خبری در آستانه سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر افزود: پارسال 43 هزار نفر از بهبودیافتگان مواد مخدر حرفه آموزی را فراگرفتند که دو هزار و 25 نفر از آنان در کمپ ها به اشتغالزایی مشغول شدند.

وی با بیان اینکه اشتغال افراد بهبودیافته می تواند از بازگشت دوباره آنان به اعتیاد جلوگیری کند ادامه داد: ما به تنهایی نمی توانیم این کار را انجام دهیم به همین منظور باید برای ایجاد فرصت های شغلی این افراد دستگاه های اجرایی با متولیان امر وارد عمل شوند.

جزینی با بیان اینکه در 10 تا 15 رشته بهبود یافتگان ما در حال حرفه آموزی هستند خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه دولت قرار است 5 درصد اعتبار اشتغالزایی به این امر اختصاص داده شود تا بتوانیم این حلقه مفقوده را که همان اشتغالزایی بهبودیافتگان اعتیاد است را تشکیل دهیم.

قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: 60 درصد بهبود یافتگان صاحب حرفه و 40 درصد نیز حرفه ای ندارند که به عنوان کارگران ساده محسوب می شوند.

جزینی همچنین در خصوص معتادان کارتن خواب که به عنوان بی خانمان و معتادان متجاهر محسوب می شوند گفت: 15 هزار نفر در سطح تهران معتاد کارتن خواب داریم که برنامه ریزی با همکاری شهردار تهران برای نگهداری این افراد انجام شده است.

وی با بیان اینکه پارسال 20 هزار نفر از این معتادان را در سطح کشور سامان دهی کرده ایم اظهار داشت: نمایش معتادان کارتن خواب در سطح تهران بیشتر از سایر کلانشهرها است و ما برای این معتادان فضای کمی داریم.

وی خاطرنشان کرد: با همکاری شهرداری تهران مکانی با ظرفیت 6 هزار و 800 نفر برای نگهداری معتادان کارتن خواب در تهران فراهم کرده ایم که تاکنون دو هزار و 500 نفر از این فضا استفاده می کنند و امیدواریم تا پایان شهریور نیز بتوانیم مابقی فضا را برای ساماندهی این افراد آماده کنیم.

ادامه دارد...
منبع: ایرنا
 

 

 
  
نویسنده : برای فردا ; ساعت ٦:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢۸
تگ ها : اخبار ، عمومی
comment نظرات ()