برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

مشغولم

بکوب دارم کارهای متفرقه ای رو که دستمه انجام میدم. طبق فرمایشات کتاب قورباغه ات رو قورت بده الان باید در برابر این وسوسه مقاومت کنم و برم سر نوشتن مقالات تزم و آنالیزهاش. اما 7-8 تا کار دستمه که تا تمومشون نکنم فکرشون و پیگیری صاحباشون نمیذاره اب خوش از گلوم پایین بره. امروز یک مقاله رو خوندم و تصحیح کردم قراره برای ژورنال انستیتو بفرستیم. صاحبش باور نمیکرد این همه تغییر لازم داشته باشه. قبل از من 5 نفر دیگه (خودش، دو تا استاد راهنماش، و دو تا از دوستاش) مقاله رو خونده بودند.  فکر میکرد نهاییه. برام اس ام اس داده: یعنیاااا شما فوق العاده اید!!! وقتی باز کردم خودم هم موندم. زبونم بند اومد. بهتون حسودیم شد ;) خوش به حالتون!! تو دلم گفتم پدرم در اومد تا اینجوری شد :)

یک مقاله برای داوری دارم الان هفته سومه که دستمه میرم بخونمش . ادم جایی مقاله میفرسته دلش میخواد زود جواب بگیره.

یکی از همدوره ای هامون تو گرایش بیوتکنولوژی دیروز دفاع کرد. ما هنوز نصف کارهامون مونده. :(

دیشب کتاب قانون توانگری رو دانلود کردم. احتمالا باید یک چیزی تو مایه کتاب چهار اثر باشه. وقتی خوب نگاه میکنی میبینی دین و مذهب و کتاب راز و بقیه کتابهای به درد بخور همشون دارن یک چیز رو میگن به زبونهای مختلف.

دیروز داشتم با یکی از دوستام تلفنی صحبت میکردم با فراخوان قانون بخشایش و تجسم خلاقش یک اتفاق معجزه وار براش روی داده بود. خوشحال بود و داشت منو تشویق میکرد که اوضاع احوالم رو جمع و جور کنم و شاد زندگی کنم که عمرمون زود تموم میشه. میگفت شش سال پیش، دو سال طول کشید که من بتونم با خودم کنار بیام و بفهمم وقتی میگم خدایا کمکم کن، یا خدایا به تو توکل میکنم، خدایا به تو میسپارم یعنی چی؟ میگفت هی با خودم کلنجار میرفتم. اسم خدا رو به زبونها و عبارات مختلف مینوشتم فریاد میزدم. یکبار خ د ا رو جدا نوشتم و به خودم گفتم خدا یعنی خالق دنیا و اخرت من.  یعنی به خود آ... بالاخره باور کردم یک نیرویی هست که به حساب کتاب اعمال ما میرسه، به ازای خوبیها بهمون خوبی برمیگردونه و به ازای بدیها بدی... کلی برام حرف زد. این دوستم شاگرد آرایشگاهی بود که میرم و الان از اونجا رفته. واقعا سواد و شعور به مدرک آکادمیک نیست به روشنی ضمیر ما است.


 

  
نویسنده : برای فردا ; ساعت ۱٢:۳٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳٠
تگ ها : عمومی
comment نظرات ()