برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

هشدار سامسونگ: مقابل تلویزیون های هوشمند حرف خصوصی نزنید

شرکت سامسونگ به دارندگان تلویزیون های هوشمند ساخت این شرکت هشدار داده است بهتر است در مقابل این تلویزیون حرف های خصوصی نزنند و اطلاعات حساس و مهم خود را بیان نکنند.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه دیلی تلگراف بریتانیا این هشدار به دلیل سیستم تشخیص صدای به کار رفته روی تلویزیون های هوشمند است که قادر است صدای افراد را ضبط کرده و ذخیره کند.

سامسونگ هشدار داده است  قابلیت  ضبط و ذخیره صدا تلویزیون های هوشمند ممکن است از سوی طرف های ثالث به عنوان یک ابزار جاسوسی مورد استفاده قرار گیرد.

شرکت سامسونگ در بخشی از  دستورالعمل حفظ حریم خصوصی کاربران تلویزیون های هوشمند آورده است:"  لطفا هوشیار باشید که اگر در مورد مسایل شخصی و یا حساس خودتان صحبت می کنید، این اطلاعات به صورت دیتا ضبط می شود و به بخشی سوم که قابلیت تشخیص صدای شما را دارند منتقل خواهند شد."

دیلی تلگراف می نویسد: این بخش از هشدار نگرانی هایی را درباره اینکه بخش سوم چیست به وجود آورده است. با این حال سخنگوی شرکت سامسونگ در پی ابراز نگرانی ها به وب سایت دیلی بیست گفته است جای نگرانی وجود ندارد و شرکت سامسونگ با استفاده از استانداردهای امنیتی و رمز گذاری اطلاعات ، از اطلاعات شخصی کاربران تلویزیون های هوشمند حفاظت می کند. از سوی دیگر به گفته سخنگوی سامسونگ کاربران اگر می خواهند می توانند به راحتی سیستم اجرای فرامین صوتی تلویزیون را که به شکل یک میکروفون بر روی صفحه نمایشگر نشان داده شده است،غیر فعال کنند و در این صورت صدای آنها ضبط نمی شود.

یک کاربر توییتر در واکنش به این هشدار سامسونگ ، آن را با رمان 1984 مقایسه کرده و می نویسد:" سامسونگ به کاربران تلویزیون های هوشمند خود گفته است در مقابل تلویزیون حرف های خصوصی نزنند ، این درست مثل رمان 1984 جورج اورول است." این کاربر سپس در سمت چپ صفحه خود هشدار سامسونگ و در سمت راست صفحه خود بخشی از متن کتاب 1984 را که مضمونی مشابه درباره ضبط صدای شخصیت وینستون در رمان جورج اورول می باشد را آورده است.


 

  
نویسنده : برای فردا ; ساعت ٩:٢٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/۱۱/٢۱
تگ ها : اخبار
comment نظرات ()